05.10.2021 Reportáž

Zápas brankářů dopadl lépe pro Svítkov! Junioři poprvé s prázdnou!

K očekávané sobotní bitvě vyrazili zástupci juniorské kategorie na půdu pardubického Svítkova. Jako při každém venkovním klání letošní sezóny, se museli Pražané obejít bez mnoha omluvených hráčů, včetně zástupců extraligového A týmu, ale tím strasti spojené s utvářením finální sestavy ani zdaleka nekončily.

6.kolo, sobota 2.10.2021

SVI

Svítkov Stars

2:0

0:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: nikdo .
Rozhodčí: Havelka, Dubský . Vyloučení: 3:6 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 25 . Střely na branku: 45:45 . Průběh utkání: 2:0 .

Teplá (Procházka) - Drozd, Gregor, Korbel, Korec, Vacek, Vlašič, Beneš, Bláha, Brož, Dvořáček, Ilich, Král, Malý, Seidl, Tomeš, Vlašič

Keprt (Janšta) - Hnyk, Ilušák, Petrášek, Svoboda, Ferfecki, Jirsák, Lehner, Malysz, Němeček, Prager, Šťastný, Trávníček, Vrzák, Waltr

Technické problémy s vozidlem na trase směr město perníku, komplikace při přesunu vlakem či nevolnost další z opor pražského týmu, to vše nakonec zasáhlo do plánů trenéra Grepla až těsně před úvodním vhazováním. Nakonec se do zápasu pustily na straně hostů dvě lajny, odhodlané bojovat o důležité body i přesto, že prakticky vše stálo proti nim.

Úvod utkání působil spíše vlažněji. Domácí předváděli rozvážnější kombinace, které ale díky jejich technické vyspělosti mohli kdykoliv vyústit v nebezpečí. Hostivař se již standardně pozvolna dostávala do tempa a branku soupeře příliš neohrožovala. Zodpovědnost však jejím hráčům tentokrát nescházela, a protihráči se tak do žádných vyložených šancí také nedostali. Vyjma dvou přesilovek, po jedné na každé straně, se nic výrazného tedy neudálo a na nějaký gól si museli všichni přítomní počkat až do dalších třiceti minut.

Začátek druhého dějství sice aktivitou ovládl Svítkov, ale hosté se poměrně rychle dostali na koně a snažili se domácí tým zaskočit. Počet střel zaznamenal taktéž silný nárůst a první branka visela doopravdy ve vzduchu. Mimo jiné se do zápasu stihli zapojit i další dva hráči, kteří dorazili po komplikacích s automobilem, a ušetřili tak trochu energie svým spoluhráčům v modře zbarvených dresech. I přes všechnu snahu chyběla opět efektivita, a bohužel přišel trest. Dvě minuty před druhou přestávkou se domácím konečně podařilo překonat fantasticky chytajícího Keprta, čímž získali do třetí třetiny vytoužený náskok.

Nástup pražského celku do závěrečné patnáctiminutovky byl skoro takový, jaký by měl. Soupeř byl sevřen v obraném pásmu, střela létala jedna za druhou a už to vypadalo, že někdo z hostivařských nastartuje obrat. Jenže góly stále nikde. Ať si Pražané vytvořili sebevětší příležitost, nedokázali ji využít a čas se krátil. Bojovnost hostů opravdu dlouho nepolevovala, jenže pak přišel zbytečný faul, a aby toho nebylo málo, o pár vteřin později přišel druhý. Trojice statečných odolávala dlouho tlaku přesily, když se najednou stalo nečekané. Lehner s Waltrem šli při dvojitém oslabení do přečíslení, jenže i zde v zakončení selhali. Z protiútoku se Svítkov prosadil podruhé a bylo vymalováno. Závěr okořenilo už jen pár dalších vyloučení a několik střel na obou stranách, ale Hostivař se ani na čestný gól nezmohla. Počet střeleckých pokusů obou mužstev se zastavil na čísle 45, což přesně znázorňuje hostivařskou střeleckou impotenci, kterou se tentokrát připravili o jakýkoli bodový zisk.

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - Vyrovnaný zápas, ale pokud nedáš gól, tak nevyhraješ. Jinak to asi okomentovat nelze.

17.4.2024

16.4.2024

16.4.2024

A tým na závěr základní části prohrál s Ústím nad Labem! Na extraligový rekord tedy nedosáhl!