26.02.2022 Reportáž

Úspěšný vstup do jarní části! Hostivař srazila Jeleny z Letohradu!

Jarní extraligová část odstartovala! Do Hostivaře přijel Letohrad, který v podzimní části Pražany na domácím hřišti přehrál. I proto chtěli hostivařští uspět, což se jim nakonec povedlo! Ale postupně...

15.kolo, sobota 26.2.2022

7:2

3:0, 2:1, 2:1

LET

Letohrad

Branky a nahrávky: 1:19 Kucharčík (Vaniš), 8:21 Čejka (Malina), 11:19 Kucharčík (Hroch), 19:56 Čejka (Urbanec), 21:05 Kucharčík (Hroch), 37:08 Kucharčík (Kubeš), 40:19 Čejka (Urbanec, Macek) .
Rozhodčí: Štípek, Havelka . Vyloučení: 1:4 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 53 . Střely na branku: 30:30 . Průběh utkání: 5:0, 5:2, 7:2 .

Štoural (Paleček) - Dušák, Komanec, Kubeš, Kučera, Macek, Morrison - Čejka, Hroch, Krupka, Kucharčík, Malina, Píša, Urbanec, Vaniš D., Vosátka

Sterenčák (Novák) - Anýž, Bečka, Bureš, Dostál, Lajčiak, Nazad, Bogdány, Cvejn, Faltejsek, Halbrštát, Hradil, Hubálek, Levý, Macháček, Rozlílek

Úvodu utkání rozhodně počasí nepřálo! Hostivaři ale kluzký povrch a sněhová přeháňka vyhovovala, v šanci se už ve druhé minutě zjevil nejlepší střelec Extraligy Samuel Kucharčík, přesně zamířil a otevřel skóre. Hosté měli s povrchem výrazné problémy a k vidění byly v prvních minutách i nepříjemné pády. Lépe obutí hostivařští hráli prim a byl to Čejka, který zvýšil v deváté minutě na 2:0! Přesně tři minuty po něm zaúřadoval znovu Kucharčík a domácí tak po úvodní části vedli o tři góly.

V úvodu druhého dějství mohli navýšit v přesilové hře, která byla ve finále dvojnásobná! Po několika šancích se dobře zorientoval Čejka a dorážkou přidal čtvrtý gól. Uběhlo pouhých 69 vteřin a arénou se nesla píseň "Pátá", když po přesné střele do šibenice završil hattrick Samuel Kucharčík! Hostující tým Jelenů se ale rozhodně nesložil a v dalších minutách sevřel domácí tým v obranném pásmu. Přidal na pohybu i důrazu a z několika šancí vytěžil snížení z hole Víta Rozlílka!

I do závěrečné patnáctiminutovky vstoupili lépe letohradští a byl to Bogdány, který upravil na 2:5 z pohledu svého týmu. Domácí ale naštěstí včas odpověděli! Čtvrtý gól zaznamenal Kucharčík. Poslední slovo pak měl Jan Čejka, který necelých pět minut před sirénou vstřelil svůj třetí gól a Hostivař tak v úvodním jarním utkání zvítězila vysoko, 7:2!

Václav Kučera (hráč utkání HBC Hostivař) - Zápas bych hodnotil kladně. Podali jsme dobrý týmový výkon, který byl završen výhrou nad kvalitním soupeřem. Řekl bych, že o výsledku rozhodla hlavně první třetina, do které jsme nastoupili s o mnoho vyšším nasazením než soupeř. To také bylo vidět na výsledku, když jsme do kabin šli s vedením 3:0. Do druhé třetiny jsme znovu vstoupili dobře a dokázali jsme přidat další dva góly. Pak jsme ale lehce polevili a dali tak soupeři šanci skórovat, i přes to jsme však šli do třetí třetiny s vysokým náskokem, který jsme chtěli hlavně udržet. S trochou štěstí se nám podařilo dat další dva góly a přesvědčivě jsme doma nad Letohradem vyhráli 7:2. Výhra to pro nás byla velmi důležitá. Předvedli jsme dobrý týmový výkon, na který musíme navázat v dalších zápasech. I nadále je však na čem pracovat a doufám, že se od tohoto zapasu odrazíme a dostaneme se do play off.