12.03.2022 Reportáž

Třetí výhra v řadě! A tým otočil duel v Dobřanech!

Po domácích výhrách nad Letohradem a Plzní si to A tým Hostivaře tentokrát špacíroval do západočeských Dobřan, k důležitému utkání proti místním Šnekům. I ti se ucházejí o play off a tak se dalo očekávat vyrovnané a bojovné utkání.

17.kolo, sobota 12.3.2022

DOB

Dobřany

3:5

2:1, 0:2, 1:2

Branky a nahrávky: 10:18 Vaniš (Kucharčík), 19:46 Malina (Čejka, Kučera), 21:59 Kucharčík, 32:14 Čejka (Krupka, Konečný), 34:10 Čejka (Malina) .
Rozhodčí: Cícha, Danylec . Vyloučení: 4:12 . Využití: 0:0 . V oslabení: 2:1 . Diváci: 40 . Střely na branku: 45:25 . Průběh utkání: 2:0, 2:5, 3:5 .

Jásek (Polánský) - Šlehofer, Bárta, Braun, Duchek, Duchek, Görges, Kovářík, Kovářík, Malecha, Michálek, Neumaier, Šilhán, Štěpánek, Stránský, Vaníček, Voves

Štoural (Novotný) - Čápek, Konečný, Kubeš, Kučera, Morrison, Muchka, Novotný - Čejka, Davídek, Hroch, Komanec, Krupka, Kucharčík, Malina, Píša, Štěpáník, Urbanec, Vaniš, Vosátka

Hostivař vstoupila do utkání vlažně a hned v úvodu inkasovala po nedůrazu ve vlastní přesilové hře. Na to navázali domácí další slepenou brankou z čistě vyhraného vhazování a Hostivař se jen těžko dostávala do hry. Po rozpačitém začátku se misky vah začaly vyrovnávat a po jednom ze závarů a šikovné akci Daniela Vaniše bylo sníženo na 2:1, což byl také výsledný stav první třetiny.

Do druhé třetiny vstoupila Hostivař o poznání lépe a díky své aktivitě brzo slavila úspěch. Čejkovu střelu doklepl pohotovou dorážkou Malina a hosté se tak začali dostávat na koně. O dvě minuty později přidala Hostivař další gól, Kucharčík se šikovně vytočil do středu hřiště a přesnou střelou zápěstím dokonal obrat. Hostivař poté začala oslabovat vlastní nekázeň a zbytek třetiny dohrávala převážně v početní nevýhodě. Dobřany však, i díky skvělému Štouralovi, další branku nepřidali a do kabin tak Pražané odcházeli s jednobrankovým náskokem.

Do třetí části opět vstoupila Hostivař lépe, Čejka se svou rychlostí prodral přes střed hřiště do samostatného úniku, který nekompromisně zakončil bekhendovým blafákem, 2:4. O minutu později se Urbanec poroučel na trestnou lavici a Hostivař čekalo další oslabení. To ovšem nezastavilo hostivařského démona Čejku, který společně s Malinou vyvezl balónek na soupeřovu polovinu a dalekonosnou střelou vymetl všechny pavučiny domácí svatyně. Závěr utkání ještě zdramatizovala mnohočetná vyloučení Hostivaře, kterých, až na jednu výjimku, nedokázali dobřanští využít a zbytek zápasu se již spíše dohrával. Hostivař tak v bojovném a vyhroceném utkání zvítězila 5:3!