21.04.2023 Reportáž

Starší žáci si bez problémů poradili v dohrávce s Kelty A!

Starší žáci HBC Hostivař nepolevují v zápasovém tempu a po středeční dohrávce s Kert Parkem si v pátečním podvečeru dali dohrávku s mužstvem Keltů 2008 A.

14.kolo, pátek 21.4.2023

8:3

2:1, 4:0, 2:2

KEL

Kelti 2008

Branky a nahrávky: 00:39 Režnárek (Skála, Hradil), 12:21 Michek (Hradil), 23:26 Votava (Němec, Hrodek), 24:10 Hradil, 26:02 Hradil, 26:56 Hradil (Skála, Bajkai), 36:39 Hradil, 42:56 Hradil (Michek, Klein)
Rozhodčí: Tománek, Řešátko Vyloučení: 0:1 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 57 Střely na branku: 45:15

Exner (Kotík) - Baikaj, Havlík, Hradil, Hrodek, Michek, Otras, Skála, Vaniš, Votava, Vysoký - Klein, Martinec, Němec, Režnárek

Mašek - Bilasová, Buroň, Černý, Fortuník, Holovský, Jílek, Koller, Lhotka M., Lhotka Š., Trejbal, Vorel - Biskup, Bohun, Šlechta, Vaculíková

Od úvodní buly se zápas odehrával výhradně před brankou hostujícího celku a když domácí ochozy již po třiceti devíti vteřinách rozjásal Režnárek, asi jen málokterý příznivec Hostivaře očekával něco jiného, nežli jednoznačnou výhru domácích. Hosté se skutečně téměř nedostávali ze svého obranného pásma a působili mdlým dojmem. O to větší překvapení bylo, když po několika dalších šancích domácích, udeřilo na druhé straně. Kelti využili nepřesnosti v rozehrávce hostivařského týmu a rázem bylo srovnáno. Hostivařským hráčům se sice podařilo do konce první třetiny vedení překlopit na jejich stranu zásluhou Michka, ale o přestávce se z jejich šatny nesl jen nespokojený hlas trenéra.

Druhá třetina přinesla opět velkou převahu Hostivaře, diváci ale bohužel mnoho hokejbalové krásy sledovat nemohli. Kelti povětšinou je bránili a jejich útočná aktivita se omezovala spíše na ojedinělé výpady, které většinou končili bez jakéhokoli ohrožení Exnera v brance Hostivaře. Domácí však hráli vcelku těžkopádně, nepřesně a jejich šance povětšinou likvidoval dobře chytající brankář Keltů. Ani on však nedokázal zastavit vše a Hostivař v rozmezí necelých čtyř minut více či méně rozhodla celý zápas. Nejprve svůj útočný výlet zakončil Votava, aby si následně svůj střelecký účet otevřel Hradil. Během tří minut nasázel čistý hattrick a domácí fanoušci nadšeně vyvolávali jeho jméno.

Třetí třetina se dohrávala téměř jen z povinnosti. Tým Keltů již tušil, že s výsledkem zápasu asi nic moc nesvede a hostivařští hráči se čím dál tím více propadali do všeobecné holomajzny. Ze hry obou týmů občas všechny přítomné bolely oči a za zmínku snad stojí jen fakt, že střelecky disponovaný Hradil přidal na svůj účet další dvě branky. Také hostům se podařilo dvakrát využít laxnosti v obraně domácích a po závěrečném hvizdu rozhodčích svítil na ukazateli skóre výsledek 8-3 pro Hostivař.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Po utkání, které vyhrajeme o pět gólů nechci být kritický, ale k žádné velké jásání ode mne nečekejte. Řekněme, že ani jedno mužstvo mě dnes svým výkonem nepotešilo. Je štěstí, že diváci nemuseli platit za vstupné. Možná by dnes někteří mohli žádat jeho vrácení.

23.4.2024

23.4.2024

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!