27.10.2022 Reportáž

Starší žáci se stali prvním katem Rebelů! K obratu velel Michek!

Starší žáci HBC Hostivař v sobotu opět vyrazili na hřiště soupeře. Tentokrát to ale nebylo dlouhé cestování, čekal je totiž souboj s dalším pražským rivalem, mužstvem Rebel Praha.

7.kolo, sobota 22.10.2022

REB

Rebel Praha

3:4

0:0, 2:1, 1:3

Branky a nahrávky: 18:47 Otras (Havlík), 33:57 Michech (Režnárek), 34:46 Hradil (Skála, Režnárek), 39:05 Michek (Němec, Hradil).
Rozhodčí: Sládek, Trajer. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 38:27.

Zbořil (Vondruška) - Choc, Dědková, Křivánek, Matějková, Maxima, Pořízek - Adam, Birčák, Brůža, Dědek, Grof, Habel, Janich, Jura, Kindl, Klofát, Koch, Rubín

Exner (Kotík) - Hrodek, Klein, Martinec, Němec, Režnárek, Votava - Bajkai, Čejka, Havlík, Hradil, Michek, Otras, Skála, Vaniš, Vysoký

Úvod se hostům z Hostivaře vůbec nepovedl a chvílemi to vypadalo, že ani nezaregistrovali zahájení zápasu. Domácí Rebelové hýřili aktivitou, byli rychlejší, důraznější a hostivařští se jen stěží bránili. Jejich naděje však držel dobře chytající Exner a obraz hry se začínal pomalu vyrovnávat. Hostivařské mužstvo se uklidnilo, přidalo na důrazu a najednou se začalo hrát i před brankou domácích. Také hostivařští ale naráželi na výborně chytajícího domácího brankáře. Ani jedno z mužstev nedokázalo zakončit několik ze svých dobrých příležitostí a tak se po první třetině šlo do šaten za stavu 0-0.

Vyrovnaný průběh utkání pokračoval i ve třetině druhé. Jen s tou změnou, že začaly padat i góly. Nejprve dokončil mohutný nápor druhé hostivařské pětky přesnou střelou Otras, ale s rychlou odpovědí přispěchali také domácí a za stavu 1-1 se začínalo od znova. Utkání v té chvíli nabízelo divákům velmi dobrou úroveň žákovského hokejbalu, šance na obou stranách, důraznou hru. Z té pramenily přesilové hry, přičemž jednu dokázali Rebelové využít. Ještě hůře mohlo být pro Hostivař při dlouhotrvajícím oslabení tři proti pěti, ale hosté, v čele s Exnerem v bráně, všechny šance Rebelů přestáli.

Do třetí třetiny tak vstupovali s nadějí, že se jim podaří smazat jednogólové manko a zápas ještě zvrátit ve svůj prospěch. Zápas byl stále velice vyrovnaný, Rebelové dobře bránili a snažili se kontrolovat vývoj utkání. Na přelomu třicáté čtvrté a třicáté páté minuty ale k obratu zavelela první lajna hostivařských. Nejprve Režnárek skvěle udržel útočné pásmo a Michek se šikovně ze vzduchu trefil do mezírky mezi betony domácího brankáře, aby v vzápětí pohlednou kombinaci Skály s Režnárkem zakončil nevídanou bombou z první Hradil. Domácí byli několik dalších minut jako opaření a Hostivař v té době zápasu dominovala. Zásluhou Michka, který byl na konci další pohledné kombinační akce, dokonce odskočila do dvoubrankového vedení. Rebelové rozhodně nesložili zbraně a za minutu se opět dostali k hostivařským na dostřel jediné branky. Dramatický závěr utkání však hosté zvládli a zpět do Hostivaře si odvezli cenné vítězství po výsledku 4:3.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Cenné a vybojované vítězství, ze kterého máme samozřejmě všichni radost. Viděli jsme dle mého utkání velmi dobré úrovně, kterému nechybělo nasazení, výborné výkony brankářů, pěkné góly. V náš prospěch si myslím rozhodlo velké odhodlání a odolnost celého mužstva.