15.11.2022 Reportáž

Starší žáci berou další výhru! V Chomutově si otevřeli střelnici!

Mlha přede mnou, mlha za mnou. To si mohli říkat starší žáci Hostivaře, když vyráželi za dalším utkáním žákovské ligy do Chomutova. Naštěstí, ve svatostánku domácích Wolves byla viditelnost v pořádku a oba týmy mohli svést souboj o další body do tabulky.

9.kolo, sobota 12.11.2022

CHO

Wolves Chomutov

3:11

1:2, 1:5, 1:4

Branky a nahrávky: 3:57 Skála (Hradil), 11:56 Votava (Skála), 19:35 Hradil (Votava), 20:56 Otras (Martinec), 23:14 Michek (Hradil, Martinec), 28:15 Hradil (Němec), 29:10 Režnárek, 34:19 Hradil (Němec), 34:40 Skála (Hradil), 38:34 Michek (Skála), 44:01 Martinec (Hrodek) .
Rozhodčí: Koskuba, Volf . Vyloučení: 1:1 . Využití: 0:1: .

Janata - Bohačik, Fycík, Kokšál, Lorenčíková, Polášek, Fulierová, Hrebinec, Klum, Mach, Mooucha, Rykl, Sojčík

Exner (od 39.Kotík) - Hrodek, Klein, Martinec, Němec, Režnárek, Votava - Bajkai, Čejka, Hradil, Michek, Otras, Skála, Vaniš, Vysoký

Do zápasu vstoupili velmi aktivně hráči z Prahy a od prvních vteřin si vytvářeli šance. Oběma mužstvům ztěžoval pohyb velmi kluzký povrch. Ač měli hostivařští optickou převahu, první se dokázali prosadit chomutovští Wolves. Využili propadnutí hostujícího týmu a ukázkově zakončili situaci dva na jednoho. Hostivařské odhodlání to ale nenalomilo. Spíše naopak. Už za půl minuty vyrovnal po přiklepnutí Hradila, Skála. Následně stejný hráč předal míček aktivnímu Votavovi a jeho skrytou střelu zpoza několika hráčů zastavila až síť chomutovské branky. Hostivařské mužstvo si vytvořilo několik dalších příležitostí, ale také pohříchu nechávalo spoustu prostoru pro nebezpečné protiútoky Wolves. Ani jednomu mužstvu se už ale v první třetině skórovat nepodařilo.

Druhá třetina začala pod umělým osvětlením a za klesající teploty vzduchu. Co ovšem neklesalo, byla hostivařská aktivita. Na kluzkém povrchu hráči z Prahy svoji hru zjednodušili a výsledek se začal postupně dostavovat. Úvodních několik šancí hostů ještě pokryl velmi dobře chytající brankář domácích, ale následně v rozmezí čtyř minut skórovali postupně Hradil, Otras a Michek, čímž definitivně uklidnili všechny příznivce Hostivaře. Domácí sice dokázali jednou překonat pozorného Exnera v brance pražanů, ale většinu času se jen bránili. Konečnou podobu skóre po dvou třetinách dali ještě Hradil s Režnárkem.

Za stavu 7-2 pro Hostivař se hostující hráči běželi před třetí třetinou do šatny zahřát a přiobléknout. Závěrečné dějství utkání mělo podobný průběh jako to předcházející. Bezstarostně hrající hosté se usilovně tlačili za dalšími góly, domácí občas zahrozili z protiútoku. Na straně hostivařského týmu se postupně ještě prosadili třígólový Hradil, dvougóloví Skála s Michkem a poprvé v sezóně také Filip Martinec, který se skvěle zhostil svojí nově určené role v útoku. Na mlhou zahalenou cestu zpět do Prahy se tak hostivařský družina mohla vydat spokojená po vítězství 11 - 3.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Jsme rádi, že jsme zápas na zrádném povrchu zvládli. I přes vysokou výhru musím být kritický k naší obranné činnosti. Od úvodu utkání to všichni hrajeme tak, jako by se nám nemohlo nic stát. To se nám ve vyrovnanějších partiích může zle vymstít.