01.06.2020 Reportáž

Srovnání stavu v poslední minutě nestačilo! B tým podlehl v prodloužení!

13 vteřin zbývalo do konce hrací doby, když celá lavička zajásala nad vyrovnáním! V prodloužení radost dlouho nevydržela, ale po napínavém a divákově oku líbivém zápase bere mužská rezerva první bod.

14.kolo, pondělí 1.6.2020

SPC

SPC

6:5p

2:0,1:2,2:3

Branky a nahrávky: 15:59 Kalaš (Brož, Joukl), 21:50 Vosátka (Němeček, Hroch), 30:45 Hrabák (Kalaš, Brož), 44:32 Vosátka (Němeček), 44:47 Brož (Kalaš, Hroch).
Rozhodčí: Tománek, Zafko . Vyloučení: 3:4 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 12 . Střely na branku: 23:41 . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:5, 6:5pp .

Čermák - Volf, Tučný, Turek, Veselý, Tryzna, Floriš - Jonáš, Pařízek, Musil, Borkovec, Kolečáni, Čadek, Dítě, Skřivan

Kovář - Přeslička, Těšínský, Joukl, Krupka, Němeček, Kerouš - Kalaš, Brož, Hrabák, Jirsák, Mašek, Vosátka, Maťocha, Sousedík, Hroch

Celé utkání proběhlo ve svižném tempu, a o to strhujícím v závěru. Ještě kolem půl minuty do konce Hostivař prohrává o dva góly. Zarputilost a nasazení se musí umět ocenit. A skutečně bylo co oceňovat. Ve hře čtyřech na čtyři obránce Němeček výborně nahodil balónek na Čermáka, kde stínovali dva hráči v bílých dresech, a Josef Vosátka z voleje posunul nahození až za jeho záda. Hra pět na čtyři, po dalších vteřinách šesti na pět, a bílí drží černé v šachu. Výborně uzamkli celou polovinu hřiště a s vypětím sil to byl nakonec tradiční střelec Marek Brož, kdo propálil Čermáka podruhé, a srovnal skóre. Přímo ze hřiště nám situaci blíže přiblížil obránce Lukáš Krupka.

"Dohodli jsme se, že půjdeme po buly hned do střely. Buly jsme prohráli, ale kluci vepředu to dokázali nějak vyšťourat nahoru rovnou na Máru, a ten tam poslal krásnou raketu z první. To byl krásný moment nadšení pár vteřin před koncem."

O pár vteřin dále, to už jich do konce základní hrací doby příliš nezbývalo, seslal málem z hokejky, konkrétně z její bekhendové strany, před chvílí jmenovaný hrdina další morovou ránu pro černé. Nikterak se tak ale stalo, a tak je zápas přerušen za nerozhodného stavu 5:5.

Prodloužení patřilo soupeři. Jeho vyslaná trojice měla po celý čas míček na hokejce, a precisní střelou z otočky pod Kovářovu horní tyčku rozsekla dělbu druhého bodu.

Lukáš Krupka (HBC Hostivař): Zápas jsme nezahrali špatně, měli jsme více ze hry. Měl jsem z toho dobrý pocit. Avšak opět se ukázala nedůslednost v obraně, a tak jsme dávali soupeři zbytečné šance, ktere využili, a my jen dotahovali. Pouze zázrakem se nám podařilo smazat 2-brankové manko v závěru. To byla čistá euforie. Prodloužení z mé strany neklaplo dobře a tak máme bohužel jen bod.