19.03.2022 Reportáž

Škoda! A tým sahal proti Kladnu po bodech! Rozhodlo prostřední dějství!

Po třech výhrách namlsaná Hostivař přivítala tentokrát na svém hřišti tradičně silný tým Kladna! Oba soupeři každopádně nenastoupili z různých důvodů do utkání kompletní, o náboj přesto bylo v prázdninovém víkendu postaráno!

18.kolo, sobota 19.3.2022

4:5

3:1, 0:3, 1:1

KLA

Kladno

Branky a nahrávky: 0:33 Čejka (Macek), 13:06 Krupka (Vosátka), 14:00 Malina (Kucharčík), 39:21 Kucharčík (Čejka) .
Rozhodčí: Cícha, Hrubý . Vyloučení: 5:5 . Využití: 2:3 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 71 . Střely na branku: 26:29 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:5, 4:5 .

Novotný (od 31.Štoural) - Čápek, Dušák, Fic, Ilušák, Konečný, Kubeš, Macek, Morrison, Novotný - Čejka, Grepl, Hroch, Jirsák, Komanec, Krupka, Kucharčík, Malina, Píša, Vosátka

Křemenák (Solar) - Dědič, Drechsler, Hrabar, Kudela, Soukup - Barnošák, Důras, Frolík, Kohout, Patera, Procházka, Rychlý, Šíma, Špaček

Úvod utkání vyšel na jedničku hostivařským! Už po půl minutě se k vyražené střele Macka natáhl Čejka a doklepl míček do branky. Domácí byli i nadále aktivní a vynutili si záhy první faul. V přesilovce ale neodskočili a byl to naopak soupeř, který v desáté minutě slavil ve své první početní výhodě vyrovnávající gól! Inkasovaná branka ale s domácími nezacloumala a ti se brzy do vedení vrátili! Po vhazování si k míčku mezi kruhy proklestil cestu Lukáš Krupka a pohotovou střelou opařil Křemenáka! Na trestnou se pak pakoval Šíma a v Hostivaři bylo ještě veseleji! Kucharčík sice přišel v souboji o hokejku, ač zdvojený, dokázal fotbalově přihrát osamocenému Malinovi a ten rychlou kličkou do backhandu zvýšil na 3:1! A co víc, na trestnou směřoval Kudela a Pražané končili periodu v další přesilovce...

Tu ale využít nedokázali! Pro hosty to byl signál ke zvýšené aktivitě, která nesla úspěch! Kudela nejdříve jednoruč našel Procházku a ten pohotově našel mezírku mezi betony Novotného. Za další dvě minuty napřáhl v přesilovce k nemilosrdné bombě zkušený Michal Dědič a bylo vyrovnáno! Další početní oslabení domácí ustáli, přesto přišel čtvrtý gól Rysů! Novotný neudržel na hranici brankoviště skákající kulatý nesmysl, Procházka se rychle zorientoval a svým důrazem a dovršeným hattrickem poslal svůj tým poprvé do vedení!

Kladno tak ve druhém dějství dokonalo obrat a lépe začalo i ve třetí části. V další přesilovce se prosadil Barnošák a bylo to už 3:5 z pohledu Hostivaře! V té době už v brance Hostivaře bydlel v posledních utkáních skvělý Štoural, který už sice do závěrečné sirény neinkasoval, přesto z konečného výsledku radost mít nemohl. Hostivařští dokázali už pouze snížit z hole Kucharčíka, vyrovnávající trefa už ale, i přes několik dobrých příležitostí, k radosti domácích příznivců nepadla!

Po vyrovnaném utkání tak Hostivař po delší době odešla s prázdnou a vyhlíží již další ligový duel, který nebude už v pátek proti nikomu menšímu, než reprezentanty prošpikovanému týmu Kert Parku Praha. Utkání se hraje na hřišti soupeře, v téměř hlavním vysílacím čase (19,15 hod.).

Lukáš Krupka (hráč zápasu HBC Hostivař) - Utkání bylo svižné hned od začátku, první třetina nám vyšla a aktivitou jsme Kladno přehrávali. Bohužel pak se nám to ve druhé trochu sesypalo, tahali jsme za kratší konec a byli jsme všude pozdě. A samozřejmě už tradičně oslabení nám v tom nepomohly. I přesto to od nás bylo celou dobu odmakané a alespoň to mělo dramatickou koncovku, kde opravdu nechybělo mnoho k těm vytouženým bodům. Zkrátka nedá se svítit a jedeme dál.