21.04.2023 Reportáž

Pátá prohra v řadě! B tým mužů doma nestačil na rezervu Kova!

Hostivařská rezerva přivítala v páteční večer v dohrávce 9. kola 2. Ligy - Střed na svém hřišti rezervu týmu TJ Kovo Praha. I přes zlepšený výkon, kdy Hostivař dokázala svého soupeře přestřílet, dostala od Kova lekci z produktivity a zaznamenala tak pátou prohru v řadě.

9., pátek 21.4.2023

1:2

1:1, 0:0, 0:1

KOV

Kovo Praha

Branky a nahrávky: 08:43 Paško (Brož) .
Rozhodčí: Tománek, Řešátko . Vyloučení: 5:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 23 . Střely na branku: 30:19 . Průběh utkání: 1:0, 1:2 .

Drahoš - Krupka, Přeslička, Němeček, Novotný, Bakoš, Da. Zámečník, Vodehnal - Paško, Minarčík, Brož, Waltr, Mareš, Vrzák, Kerouš, Michálek, Malysz

Pilch - Samec, Ma. Zeman, Dastych, Lachman, Mi. Zeman - Rabušic, Barczi, Chylík, Svoboda, Ježek, Číž, Votýpka

Hostivař chtěla v tomto utkání zlomit nepříznivou sérii porážek a od začátku pro to dělala maximum. Rezerva byla aktivnější, častěji střílela a svého soupeře přehrávala. To přineslo své ovoce! V 9. minutě otevřel skóre utkání Josef Paško! Hostivař i nadále s klidem dokázala bránit svého soupeře a dostávat se do dalších šancí. První větší chybu v obraně Hostivaře soupeř dokázal ihned potrestat. V 13. minutě našel Michal Zeman přesnou přihrávkou Martina Zemana a ten vyrovnal na 1:1. Tento stav platil i na konci 1. třetiny.

Ve druhé třetině se hra trochu vyrovnala, přesto střelecky aktivnější byla stále Hostivař, ovšem na výborně chytajícího Pilcha nenašla recept. Stav 1:1 tak platil i po 2. třetině.

Ve třetí třetině dále pokračovala vyrovnaná a pohledná partie od obou týmů. V 36. minutě zasáhl Josef Paško hostujícího hráče hokejkou do oblasti hlavy a krku a daroval tak Kovu dlouhou čtyřminutovou přesilovku. Tu Hostivař dokázala ubránit, ovšem hned po oslabení přišel chvilkový výpadek v obraně a soupeř opět trestal. Michal Zeman našel mezi kruhy volného Svobodu a ten poslal hosty v 40. minutě do vedení. I přes závěrečný nápor Hostivaře hosté dokázali svůj těsný náskok ubránit. Hostivař prohrála s B týmem Kova Praha 1:2 a zaznamenala tak pátou prohru v řadě.

Další šanci ukončit tuto nepříznivou sérii bude mít Hostivařská rezerva hned zítra, kdy se vypraví do Rakovníka! Utkání začíná v 15:00 na hřišti soupeře.

Marek Malysz (Útočník HBC Hostivař) - Byl to od nás dobře odehraný zápas. Od začátku jsme byly aktivní a myslím, že to byl nejlepší výkon za poslední dobu. Bohužel nám Kovo dalo lekci z produktivity. Zítra nás čeká silný Rakovník. Věřím, že pokud budeme více proměňovat šance a budeme hrát tak aktivně jako dnes, máme velkou šanci být úspěšní.