14.11.2018 Reportáž

A tým ztratil v Hradci! Alespoň bod vystřelil v závěru Kubeš!

Na první tým Hostivaře čekal v neděli poslední výjezd podzimu, který jejich kroky nasměroval do Jindřichova Hradce. Soupeř se bodově držel na dostřel a hostivařští hodlali uspět.

9.kolo, neděle 11.11.2018

JHR

Jindřichův Hradec

4:3p

1:1, 1:0, 1:2

Branky a nahrávky: 5:16 Čejka (Vaniš, Novotný), 34:42 Vaniš, 44:50 Kubeš (Čejka) .
Rozhodčí:Horský, Vokurka . Vyloučení: 5:6 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 45 . Střely na branku: 21:26 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3 .

Janák (Mátl) - Hunal, Plašil, Strašík, Matoušek, Loukota, Matějka - Klimeš, Miláček, Škarda, Čapek, Mátl, Slanina, Sedlák,

Dušák (Janovec) - Kubeš, Kucarov, Krupka, Novotný, Přeslička, Konečný - Vaniš, Čejka, Zyta, Staněk, Píša, Jachek, Litecký, Brož, Malina

Už od prvních minut ale bylo zřejmé, že zápas příliš hokejbalové parády nenabídne. Tempo nijaké, nepřesnost střídala ještě větší nepřesnost. Domácí tým se brzy dostal do vedení, když neposedný míček zkrotil Slanina a Dušáka překonal. Čejka naštěstí záhy srovnal po individuální akci a jelo se od nuly. První přesilovka Hostivaře naznačila, že početní výhoda bude spíš nevýhodou, zůstala nevyužita a do první přestávky se šlo za nerozhodného stavu i proto, že dva pokusy hostů pouze orazítkovaly tyčku za Janákem.

Naopak domácí tým se s první výhodou vypořádal mnohem lépe. Po vyloučení Konečného se gentlemansky přiznal k dalšímu faulu Vaniš a domácí se po střele od modré radovali z dalšího vedení. Dlouhou přesilovku pěti hráčů proti třem si měla možnost zkusit i Hostivař, sledovat ji ale byl podobný trest, jako sledování pořadu s moderátorem Honzou Musilem. A tak ani tentokrát mírná střelecká převaha úspěch nepřinesla a po druhé části tak hostivařští ztráceli.

Úroveň utkání se nijak výrazně neposouvala, skóre ale ano! V pětatřicáté minutě se zjevil osamocený před Dušákem Plašil a zvýšil na 3:1. Ještě větší vrásky poté přidělalo vyloučení Kucarova, které vzal ale do svých rukou junior Jiří Vaniš a po individuální akci v úniku, leč faulován, kličkou do backhandu nedal Janákovi šanci. Hostivař už kula pikle, jak v závěru stav dorovnat a pomoci k tomu mělo i zúžení sestavy do dvou pětic. V jednačtyřicáté minutě ale inkasoval Novotný čtyřminutový trest za vysokou hůl a mohlo se zdát, že je po nadějích. Hostivař ale dlouhé oslabení přežila a v závěru se navíc na trestnou poroučel i domácí Miláček. Čas utíkal a stejně rychle utíkal půl minuty před sirénou z branky i Dušák. Hra v šesti hostivařským vyšla a Kubeš svým nezaměnitelným švihem od mantinelu prostřelil vše v době, kdy do konce utkání zbývalo deset vteřin. Hostivař tak vyrovnala na 3:3 a i v prvním střídání prodloužení se tlačila za dalším gólem.

Gól ale vykřesal naopak po 98 vteřinách nastavení soupeř, když krásnou přihrávku zpoza branky zužitkoval nikým nehlídaný Slanina. Hostivař tak v Jindřichově Hradci padla po nepovedeném výkonu 3:4, vzhledem k průběhu utkání ale musela býti ráda za zisk bodu.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Zápas, který měl s první ligou pramálo společného. Nedokázali jsme se rozhoupat k většímu nasazení, prakticky nic nám nevycházelo. Škoda i tří tyček, které jsme v utkání nastřelili. Ve finále musíme být asi rádi za bod, když jsme vyrovnali až deset vteřin před koncem základní hrací doby. Každopádně v Hradci jsme měli vyhrát. Jeden bod je málo.