15.11.2018 Reportáž

Mladší žáci rozhodli o výhře nad Kovem ve druhé třetině!

Přestože po poledni lehce sprchlo, tak nakonec Svatý Martin naštěstí přivítal na Palmovce mladší žáky Hostivaře a Kova pěkným slunečním odpolednem. Oba týmy totiž čekal další vzájemný zápas, tentokrát v rámci 7. kola Přeboru.

7.kolo, neděle 11.11.2018

6:1

0:1, 5:0, 1:0

KOV

Kovo Praha

Branky a nahrávky: 14:21 M.Mikšovský (Houška), 16:36 Michek (Hradil), 18:47 Houška (Bezpalec), 19:46 Houška (Keller), 22:17 Keller (Houška, Höfner), 33:00 Olišar (Bezpalec) .
Rozhodčí: Beránek, Joudal . Vyloučení: 1:5 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 29 . Střely na branku: 30:11 . Průběh utkání: 0:1, 6:1 .

Soukup (Knotek) - M.Mikšovský, Dvořák, Olišar, Švec, Höfner, Halíř - Michek, Bezpalec, Hradil, Nestrojil, Krutský, P.Mikšovský, Absolon, Houška, Keller

Opolský (od 23.Ambros) - Bár, Baško, Korecký, Kotyrová, Krátký, Malá, Tesař, Zábrodský, Jánošík, Ambros, Krychfalushim, Navrátil, Šikýř, Heřman, Janich

První třetinu by bylo nejlépe úplně přeskočit. Hráči Hostivaře se zřejmě rozhodli připojit k oslavám konce 1. světové války a tak omezili střelbu na minimum. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:0 pro soupeře.

Naštěstí se během první přestávky podařilo dotrávit zbytky svatomartinské husy a v druhé periodě začal kolotoč. Probuzení přišlo hned v první přesilové hře, když si na modré několikrát vyměnil míček Houška s Mikšovským a druhý jmenovaný poté prostřelil všechno. A bylo srovnáno. Dvě minuty na to Hradil nahodil kuličku do brankoviště, kde se nejrychleji zorientoval Michek a Hostivař šla do vedení. V 19. minutě přišla další přesilovka, která však trvala pouhé 3 sekundy. Bezpalec poslal přímo z buly dozadu na Houšku a ten vystřelil a trefil - 3:1. Ale ani to hostivařské neuspokojilo. Přípravkář Keller vymotal v rohu několik protihráčů, poslal před bránu na Houšku a ten přidal svůj druhý gól. Po několika minutách si stejní hráči vyměnili role a Keller se mohl radovat ze své první žákovské branky. Takže po dvou třetinách se situace obrátila a stav byl již 5:1 pro Hostivař.

Poslední část hry už probíhala víceméně v klidu. Hostivař útočila a motala se v útočném pásmu, Kovo se bránilo a vyhazovalo. Až chvilku před koncem využil Olišar nepozornosti brankáře a při signalizované výhodě upravil na konečných 6:1.

Jan Němec (trenér HBC Hostivař) - Po trochu prospané první třetině se kluci včas probrali a začali normálně hrát. Pak už bylo celkem jasno. A některé akce vyloženě potěšily. Za všechny zmíním třeba krásné protiútoky Houšky s Kellerem nebo pohledné rotace prvního útoku kolem soupeřovy branky.