03.05.2023 Reportáž

Junioři vyprovodili Raky deseti góly! Mikšovský byl u šesti branek!

Po volném víkendu měla naše nejstarší mládežnická kategorie na programu závěrečný zápas nadstavbové části divize západ, a to s nikým jiným, než s dobře známým soupeřem z Rakovníka. Už před utkáním bylo jasné, že jakýkoliv výsledek neovlivní konečnou pozici v tabulce ani jednoho z týmů. Svěřenci trenéra Grepla tak chtěli z utkání vytěžit spíše dobrý výkon a herní pohodu před vyřazovacími boji.

Z10, sobota 29.4.2023

10:2

1:2, 5:0, 4:0

RAK

Rakovník

Branky a nahrávky: 00:36 Chramosta (Ferfecki), 16:12 Mikšovský (Zámečník, Prager), 19:26 Mikšovský (Houška, Zámečník), 23:05 Prager, 26:54 Ferfecki (Mikšovský), 28:50 Zámečník (Houška, Mikšovský), 30:14 Houška (Mikšovský, Prager), 41:34 Mikšovský (Chramosta, Ferfecki), 42:50 Prager (Zámečník, Ferfecki), 43:43 Vodehnal (Petrášek) .
Rozhodčí: Černý, Filipiec . Vyloučení: 2:7 . Využití: 6:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 60 . Střely na branku: 50:28 .

Drahoš (od 16. Keprt) - Matějka, Petrášek, Vodehnal, Zámečník - Chramosta, Ferfecki, Houška, Mikšovský, Němeček, Prager, Smetana, Vrzák

Nistor - Kaňka, Křivánek, Průcha, Tonyka, Churáček, Janda, Nistor, Parkman, Pešek, Trajer

Utkání začalo bleskovým šokem pro domácí střídačku, když se po sotva šesti vteřinách hry prosadil rakovnický David Nistor! Hostivař ale odpověděla hned půl minuty poté, když tvrdou ránou přesně mířil Chramosta. Téměř šedesátka přihlížejících už čekala nevídanou přestřelku mezi těmito celky, ta se ale nekonala a tempo vstřelených branek se razantně uklidnilo. V závěru úvodní patnáctiminutovky se za Rakovník trefil v přesilové hře Ondřej Pešek. Hostivař odpovědět nestihla a do šaten se tak šlo za stavu 1:2 z pohledu domácích.

Druhá třetina už však patřila Hostivaři. První přesilovku domácích využil v čase 16:12 dorostenec Mikšovský. Další trefa domácích přišla necelé tři minuty poté a byl to opět Mikšovský, kdo mířil přesně a trestal špatnou disciplínu Rakovníka. Do konce třetiny padly do branky hostí ještě tři přesné zásahy, když góly dávali domácí Prager, Ferfecki a Zámečník. Stav byl jednoznačně v prospěch Hostivaře, která si do třetí třetiny přenášela vedení 6:2.

Ani v závěrečné patnáctiminutovce nedali domácí svému soupeři dýchnout. Zkraje třetiny se trefil Houška, na něj záhy navázal Mikšovský, který tak zkompletoval svůj hattrick, po něm ještě podruhé přesně mířil Prager a desátý gól domácích zaznamenal obránce Vodehnal. Hostivař tak svého soupeře ze středu Čech přehrála rozdílem osmi branek. Vyzdvihnout je třeba především výbornou úspěšnost přesilových her, když jich domácí využili hned šest z celkových osmi nabídnutých. Dále třeba zmínit individuální výkon dorostence Michala Mikšovského, který si za utkání připsal hned šest kanadských bodů (3+3), nebo obránce Daniela Zámečníka (1+3). A ani další víkend se naši junioři nebudou nudit! Za dalekým soupeřem do Prachatic vyráží totiž k předkolu play-off, kde si to na dva vítězné zápasy s Horaly rozdají o postup do play-off celé soutěže juniorů.