Junioři pohostili Prachatice sedmi góly!

Po značně neúspěšném výjezdu do Pardubic z minulého víkendu si hodlala hostivařská juniorka spravit chuť na posledním týmu nadstavbové tabulky z Prachatic. Vzhledem k postupovým tendencím týmu z Prahy nebyl pro jakoukoli ztrátu bodů prostor.

7:0

2:0, 2:0, 3:0

PRA

Prachatice

Branky a nahrávky: 8:28 Čejka (Vodehnal), 14:11 Waltr, 23:33 Lehner (Čejka, Ilušák), 26:34 Fic, 31:32 Čejka (Lehner), 42:20 Jirsák (Petrášek), 44:18 Waltr (Čejka) .
Rozhodčí: Cícha, Hrubý . Vyloučení: 4:2 . Využití: 1:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 23 . Střely na branku: 32:15 . Průběh utkání: 7:0 .

Paleček (od 31.Drahoš) - Fic, Ilušák, Petrášek, Vodehnal - Čejka, Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hroch, Jirsák, Kucharčík, Lehner, Prager, Waltr

Stankay - Bárta, Binka, Kovařík, Makovička, Fafejta, Fiala, Klement, Lácha, Makovička, Moser, Novák, Stöhr

Od úvodního vhazování se zástupci prachatického mužstva prezentovali poměrně odevzdaným dojmem a zápas byl tak možná rozhodnut ještě před samotným startem. Domácí si na hřišti dělali v podstatě, co chtěli, a vypadalo to, jako by svou hru přizpůsobovali soupeři. Ospalé představení na hrací ploše nenabídlo v první třetině dokonce ani vyloučení. Skóre se otevíralo až v deváté minutě, kdy v předbrankovém prostoru zužitkoval své bohaté zkušenosti Jan Čejka a důraz přetavil ve vedení Hostivaře. Následné dění se sice příliš neměnilo od toho, co diváci viděli před první brankou, nicméně ještě před sirénou se domácí radovali podruhé, když se střílená přihrávka kapitána Waltra odrazila za záda brankáře hostí.

Druhou třetinu začali domácí dvěma bezproblémově zvládnutými oslabeními, na která navázali i první využitou přesilovkou. V té přesilovková formace perfektně sehrála nacvičený signál, na jehož konci stál dorostenecký ostrostřelec Lehner. Zanedlouho zvyšoval na 4:0 obránce Fic, ale jinak se hra v této třetině nesla v podobném duchu, jako v té předchozí.

Na domácí střídačce panovala pochopitelně uvolněná atmosféra, technicky vyspělí hráči vodili soupeře po hřišti, jako by se jednalo o exhibici, a ani nebylo třeba spokojené hráče pražského celku nijak usměrňovat. Hra soupeře tomu prostě šla naproti. Prvním střelce závěrečné patnáctiminutovky byl podruhé v zápase Čejka, na kterého po desetiminutové odmlce navázal Jirsák. Jednotlivé formace se v průběhu třetiny různě měnili, protože trenér si zkrátka mohl dovolit hrát se sestavou tak, jak by ve vyrovnanějším zápase zřejmě nemohl. Několikrát se experimentovalo i se seskládáním vlastního oslabení, což nakonec přineslo i nečekané ovoce. Těsně před koncem utkání vymetl horní růžek soupeřovi brány opět Waltr, který se v rukavicích trenéra Tomáše Grepla zařadil mezi dvougólové střelce vedle Čejky, jenž mu na poslední branku utkání sám asistoval právě při vlastním oslabení.

Demolice prachatického výběru udělala jistě hostivařským hráčům radost, ale slovy trenéra Grepla nebude v dalších střetech takový výkon stačit. Uvidíme, zda se podaří jeho svěřencům s takovým apetitem rozstřílet příští týden mečouny z Plzně, kteří bojují o první příčku.