07.09.2021 Reportáž

Junioři dotáhli zápas v Malenovicích k nájezdům, ve kterých rozhodl Malysz!

Sobota hostivařské juniorky se nesla ve znamení celodenního výletu do dalekých Malenovic, přičemž na výpravu čekal mimo domácí tým také souboj s časem, dále teplé počasí a obtížný asfaltový povrch. I přes velmi okleštěnou sestavu hodlal celek z Prahy ukázat, že i letos bude pomýšlet na ty nejvyšší příčky...

1.kolo, sobota 4.9.2021

MAL

Malenovice

4:5

3:1, 0:1, 1:2

Branky a nahrávky: 11:09 Waltr (Vrzák), 19:38 Chramosta (Vodehnal), 41:56 Chramosta, 43:55 Šťastný, rozh. nájezd Malysz .
Rozhodčí: Ščudla, Prudík . Vyloučení: 5:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 0 . Střely na branku: 34:38 .

Chovančík - Dudík, Hink, Kalivoda, Kalousek, Rychlík, Brázdil, Bureš, Cunda, Halbrštátová, Heralt, Hink, Hradil, Láník, Mišurec

Paleček - Hnyk, Ježdík, Svoboda, Vodehnal - Chramosta, Grepl, Malysz, Němeček, Šťastný, Vrzák, Waltr

Vstup do zápasu se povedl více domácím, když se jim podařilo využít nedůsledností v hostivařské hře a třikrát skórovat. Tlak hostů však pomalu sílil a odrážel se zejména ve střelecké převaze, která ovšem zprvu působila poněkud bezzubě. Naději hostivařských zažehl překvapivou střelou z koutu hřiště kapitán Waltr, ale zadusit ji mohl o chvíli později jeden z domácích, když mu po faulu Svobody bylo nabídnuto trestné střílení, které naštěstí pro Hostivař zůstalo nevyužito.

V druhé třetině se hostům podařilo téměř eliminovat chyby vedoucí k šancím Malenovic a počet střeleckých pokusů dále rostl. Jediný, komu se ale během druhé patnáctiminutovky povedlo rozvlnit síť v brance domácích, byl Chramosta. Závěr třetiny byl navíc rozkouskován vyloučeními na obou stranách, což nepřineslo nic dobrého ani jednomu týmu.

Pražané cítili, že jsou na dostřel a do třetí třetiny vstupovali velmi odhodlaně. Nicméně možná právě přehnaný optimismus dovolil domácím vsítit čtvrtý gól, a přiblížit se tak vítězství. Pro střídačku hostí to byla studená sprcha, ale postupně se začal projevovat silný týmový duch, který nakonec zvrátil stav utkání. I přesto, že ještě tři minuty před závěrečným hvizdem Hostivař prohrávala o dvě branky, podařilo se jí díky druhému zásahu Chramosty dostat zpět na rozdíl jediné branky. Působivou individuální akcí se minutu před koncem blýskl Šťastný a poslal tak zápas do prodloužení.

Pětiminutová nadstavba nic zásadního nepřinesla, především kvůli značnému vyčerpání hráčů na obou stranách, a tak musely o vítězi rozhodnout až nájezdy. Šikovným rukám Šťastného nepřál těžký povrch, ale Paleček v brance hostí vychytal s určitou dávkou štěstí všechny pokusy hráčů Malenovic a o vítězství hostivařských tak rozhodl jediný proměněný nájezd v podání Marka Malysze.

I přes neustálé protahování zápasu zvládli Pražané stihnout i vlak, kterým si po úspěšně provedeném obratu přivezli domů 2 poctivě vybojované body.

Tomáš Grepl (trenér týmu) - Těžký soupeř na těžkém povrchu, který nám ze začátku dělal velké problémy. Jakmile jsme začali hrát jednoduše a důrazně, šla naše hra nahoru a byla jen otázka času, kdy to tam padne. Kluci vytvořili na střídačce super atmosféru a po celou dobu jsme věřili, že nějaké body urveme. Nájezdy už jsou loterie, obzvláště na tomto povrchu a jsem rád, že díky trefě Máry a Jirkovi v bráně máme i druhý bod.

Mladším žákům se na Kladně dařilo! V napínavém duelu porazili i Kladno!

16.4.2024

A tým na závěr základní části prohrál s Ústím nad Labem! Na extraligový rekord tedy nedosáhl!

14.4.2024

A tým proti Hradci Králové opět vítězný! V předposledním utkání základní části si zastřílel!