02.04.2019 Reportáž

Jiná sestava, ale opět vítězná! Dorost i v neděli přehrál Kovo!

Dorostenci Kovo Praha a HBC Hostivař se od vzájemného pátečního zápasu jen dvakrát vyspali a opět spolu poměřili na Palmovce síly. Tentokráte v nedělním prosluněném dopoledni. Oba týmy udělali několik změn v sestavách a bylo otázkou, zdali tento fakt dokáže zvrátit poměr sil mezi oběma mužstvy. Kovo chtělo odčinit páteční debakl a naopak hostivařští chtěli navázat na svoji výhru a připsat si další body do extraligové tabulky.

19.kolo, neděle 31.3.2019

KOV

Kovo Praha

2:7

0:2, 1:2, 1:3

Branky a nahrávky: 0:10 Kucharčík (Jirsák), 14:46 Kučera (Jirsák, Vaniš), 18:50 Mašek (Fic, Trávníček), 20:16 Vaniš (Kucharčík), 41:45 Kučera (Fic), 43:44 Kaiser (Waltr), 44:54 Kucharčík .
Rozhodčí: Janák, Havel . Vyloučení: 1:1 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 22 . Střely na branku: 21:51 . Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:7 .

Blaho - Fluxa, Schönfeld, Stejskal, Petrášek, Chramosta, Drobník, Vondráček, Paleček, Kubát

Janšta - Kučera, Fic, Zíma, Ježdík - Jirsák, Kucharčík, Vaniš, Mašek, Hroch, Trávníček, Štoural, Waltr, Kaiser

Již první minuta naznačila, jakým směrem se utkání bude ubírat, když Hostivař z první akce zápasu skórovala. Následně se na dlouhé minuty nastěhovala před branku Kova a to jen s vypětím všech sil vzdorovalo. Na druhou stranu je ale potřeba říci, že hostivařským střelcům od pátku o poznání zvlhl prach a tak skóre nenarůstalo nijak závratným tempem. Do konce první třetiny se Hostivaři podařilo vstřelit ještě jednu branku a výsledek utkání tak byl stále více nežli otevřený.

Také druhá třetina probíhala v režii hráčů z Hostivaře, nicméně Kovo zlepšilo pohyb a daleko více se osmělovalo k protiútokům, k čemuž mu pomáhaly i časté nepřesnosti a bohorovnost hostivařských hráčů. Za stavu 4-0 se domácímu Kovu podařilo vsítit branku po další hostivařské ledabylosti v obranném pásmu.

Domácí tak vycítili šanci a do třetí třetiny vstoupili aktivně. Hra se na pár minut vyrovnala a Kovo střelou z mezikruží dokázalo skórovat a přiblížit se hostivařským na rozdíl dvou branek. To však bylo ze strany domácích vše a i přes nespornou snahu se projevila kvalita a zkušenosti na straně Hostivaře, která přidala další tři branky a v pohodě si dokráčela pro vítězství 7-2.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Oproti pátečnímu utkání jsme udělali několik změn v sestavě, nicméně stále jsme byli schopni soupeře přehrávat a kontrolovat vývoj utkání.