15.05.2019 Reportáž

Dorostenecký zápas s Plzní musela rozhodnout nájezdová loterie!

Hostivařský dorost přivítal v nedělním odpoledni na Palmovce tým Plzně, který v závěru sezóny bojuje o druhou příčku v tabulce, zajišťující přímý postup na finálový turnaj dorostenecké extraligy. Hostivař si naopak chtěla potvrdit svoje stávající první místo. Dal se tedy očekávat kvalitní a vyrovnaný zápas. Vše se splnilo beze zbytku.

25.kolo, neděle 12.5.2019

3:4ss

0:0, 1:1, 2:2

PLZ

Plzeň

Branky a nahrávky: 16:25 Šťastný (Vaniš, Jágr), 30:10 Šťastný (Jágr, Vaniš), 38:58 Kučera (Jágr) .
Rozhodčí: Gráca, Bartoš . Vyloučení: 5:1 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 42 . Střely na branku: 32:24 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4 .

Skalický (Keprt) - Fic, Kučera, Zíma, Ježdík, Svoboda - Jirsák, Waltr, Vaniš, Mašek, Trávníček, Štoural, Jágr, Šťastný

Šlechta - Pecka, Pavlík, Krejčí, Hanuš, Kanta, Horažďovský, Bárta, Miksan, Rejda, Banýr, Deja, Svoboda, Matoušek, Zíka, Kopal, Bokr

Hosté do zápasu vstoupili velice aktivně a zaskočená Hostivař se ocitla několikrát v úzkých. Dobře chytající Skalický ale vyřešil všechny šance soupeře a domácí se pomalu, ale jistě začali oklepávat. Postupem času zlepšili pohyb, přidali na důrazu a i před brankou Plzně se začaly dít zajímavé věci. Také gólman hostů byl ale pozorný a tak první třetina žádné branky nepřinesla.

Skóre se měnilo až se začátkem druhé třetiny. Dobrou práci Jágra u mantinelu využil Vaniš, který milimetrovou přihrávkou našel před odkrytou brankou Šťastného, který se nemýlil. Hostivaři úvodní gól pomohl a byli to domácí, kteří přebrali otěže zápasu. Jejich další šance ale zůstaly nevyužité a tak se ke slovu dostali i hosté z Plzně. Svůj gól si nechali až na konec druhé části hry, kdy se prosadili dorážkou z bezprostřední blízkosti. Po dvou třetinách pohledného zápasu byl vyrovnaný stav 1-1.

Do třetí třetiny vlétli opět domácí a z branky se radovali hned po první akci, kdy se do akce zapojilo hned pět hráčů. Míček putoval po ose Ježdík, Fic, Vaniš, Jágr a povedenou střelou zakončující Šťastný. Plzeňské hráče ale tento vývoj nezlomil. Hra s množstvím šancí na obou stranách se přelévala ze strany na stranu a diváci měli možnost sledovat velmi pohledné utkání. Plzeň se díky dvěma povedeným akcím, a jejich přesnému zakončení, dostala do vedení a byli to hostivařští, kteří museli dotahovat. Po několika nevyužitých šancích a tlaku před brankou plzeňských našla přesná přihrávka Jágra Kučeru a ten rozjásal řady domácích. Domácí pak byli do konce základní hrací doby aktivnější, ale ke změně skóre již nedošlo a na řadu přišlo prodloužení. V tom byli opět aktivnější domácí, ale plzeňský brankář svůj tým podržel a zápas dovedl do prodloužení, v němž vychytal všechny tři pokusy domácích. Hostům se naproti tomu podařilo jeden nájezd proměnit a tak si z Prahy odvezli cennou výhru 4-3 po samostatných nájezdech.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Sehráli jsme dnes dobré utkání s dobrým soupeřem. Vyhrát mohla obě mužstva. Plzni gratulujeme k vítězství a děkujeme za pěkný zápas.