21.02.2022 Reportáž

Dorostenci zatím v eXcellent League bez ztráty! Přehráli i Kelty!

V uplynulém týdnu čekal na dorostence náročný zápasový program! V jeho závěru třetí duel eXcellent League, ke kterému svěřenci Martina Drahoty vyjeli do nedalekého Berouna!

eXcLG, sobota 19.2.2022

KEL

Kelti 2008

2:6

0:3, 1:3, 1:0

Branky a nahrávky: 5:51 Prager (Lehner), 8:22 Prager (Lehner), 8:33 Stoulil (Hnyk), 24:39 Stoulil (Smetana), 26:52 Maali (Smetana), 28:45 Prager (Munk, Stoulil) .
Rozhodčí: Vaňousek, Patzenhauer . Vyloučení: 5:8 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 50 . Střely na branku: 26:36

Valenta (Koudela) - Frolík, Tvaroh, Váca, Kurhajec, Hrubý, Bertoš, Betlach, Horel, Kalhan, Krbec, Pangerlová, Šlechta, Žežulka, Černý, Urban

Soukup (Drahoš) - Zámečník, Munk, Houška, Dvořák, Höfner, Švec, Mikšovský - Lehner, Hnyk, Prager, Maali, Stoulil, Smetana, Tytyuk, Nestrojil, Špryngar

Hostivařští vstoupili do utkání pravou nohou a už v šesté minutě šli do vedení, když Lehner vyslal do úniku Jonáše Pragera a ten se nemýlil. Stejná dvojice si spolupráci zopakovala za necelé tři minuty. Lehner se uvolnil ze skrumáže hráčů a nezištnou přihrávkou vybídl Pragera ke druhému gólu. Na něj bleskurychle navázal Tomáš Stoulil, který nadvakrát překonal Valentu a domácí se rychle svolávali k time-outu. Do sirény značíc konec první části už další gól nepadl a Hostivař vedla 3:0.

V úvodu druhé části domácí tým snížil, jinak to ale byli opět hostivařští, kteří se častěji radovali z gólů! Smetana nejdříve po rychlém přechodu do útočného pásma vybídl ke skórování Stoulila. Ten se v rychlosti přehodil míček do backhandu a efektivně před brankou zakončil. I u dalšího gólu pak byl Richard Smetana, který nejdříve nepřekonal Valentu v samostatném úniku, poté ale zpoza branky našel volnou hůl Tomáše Maaliho a ten přidal pohotovou střelou pátý gól! Ani to ale nebylo vše! Po rozehrávce domácích vrátit na červené míček do pásma Munk, kde číhal nehlídaný Jonáš Prager. Nečekanou střelou překvapil vystřídavšího brankáře Keltů a Hostivař tak po dvou třetinách vedla 6:1!

Pětigólový náskok ji sice nevydržel v závěrečném dějství dlouho, k žádnému překvapení se už ale viditelně neschylovalo. Brankáři už v posledních minutách neinkasovali a hostivařští se tak mohli radovat ze třetího vítězství v eXcellent League, které je pasuje na jednoho z favoritů na celkové prvenství!

Nejlepším hráčem utkání na straně Hostivaře byl vyhlášen útočník Richard Smetana!

Martin Drahota (trenér HBC Hostivař) - V zápase se nám povedlo diktovat tempo hry a vnutit domácím hrát to, co chceme my, po většinu zápasu. Poučili jsme se totiž z ligového utkání s tímto soupeřem, které nám nevyšlo. I tak to ale nebylo lehké utkání, Kelti podali velmi kompaktní a týmový výkon, ale opravdu jsme je naštěstí k ničemu moc nepouštěli. Nás hrozně limitovalo opět strašně moc vyloučených. Naše kluky opět chválím za jejich přístup k zápasu a obzvlášť kvituji jak zapadli oba starší žáci do sestavy.