28.05.2023 Reportáž

Dorost zakončil základní část výhrou nad Pardubicemi! Čeká ho kvalifikační turnaj!

V posledním kole základní části přivítali dorostenci Hostivaře na svém hřiště Pardubice, proti kterým vítězně zakončili podzimní část. Oběma týmům v duelu už o posun tabulkou nešlo, vzájemné měření sil přesto tradičně nabízelo kvalitní podívanou.

18.kolo, neděle 28.5.2023

5:1

0:0, 1:1, 4:0

PCE

Pardubice

Branky a nahrávky: 16:29 Michek (Mikšovský), 30:19 Nestrojil (Houška), 32:49 Bár (Votava, Hradil), 36:49 Houška (Bár), 38:13 Mikšovský (Hradil, Dvořák) .
Rozhodčí: Synek, Jonák . Vyloučení: 3:2 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 56 . Střely na branku: 18:19 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1 .

Slavík (od 25. Soukup) - Švec, Městka, Höfner, Dvořák, Režnárek, Martinec, Votava - Bár, Nestrojil, Houška, Mikšovský, Trajer, Michek, Absolon, Svoboda, Hradil

Bečička (Pišček) - Hruška, Kadlec, Kumpan, Lédl, Martan, Švadlenka - Chýle, Doležal, Hlaváček, Janovský, Kupka, Mikula, Plecháček, Remač, Snížek

První třetina se nesla v bojovném duchu a s minimem šancí na obou stranách. Oba týmy zároveň hrály velice disciplinovaně a rozhodčí nemuseli ani jednou vylučovat. Možná i proto se skóre neměnilo.

Prvního gólu se diváci dočkali až v úvodu druhé části, kdy dobrého napadání využila dvojice Mikšovský - Michek. Prvně jmenovaný ještě úspěšný nebyl, starší žák Adam Michek si ale vyražený míček našel a otevřel skóre. Zvýšit poté mohl Houška, jeho střela ale skončila nad brankou. Na druhé straně si pak počínal jistě i hostivařský brankář Slavík, který musel být pozorný i v oslabení. Po jeho konci ho v brankovišti plánovaně nahradil Soukup. Ten o pár minut později inkasoval, když nenápadným pokusem z úhlu uspěl pardubický Kadlec. Po dvou třetinách byl stav stále vyrovnaný.

Odhodlaný domácí tým se hned po úvodním vhazování ve třetí periodě vrhl do útoku a byl to Nestrojil, který bleskurychle vrátil Hostivaři vedení. Šanci poté vycítil i Jakub Bár, který si prodloužil střídání a přidal třetí branku, která pardubické opařila. Za další čtyři minuty se do přečíslení dostal střelec posledního gólu, Bár tentokrát nahrával a střelou bez přípravy vedení navýšil Radim Houška. Brzy z další šance vytěžil pátou branku Michal Mikšovský a bylo definitivně rozhodnuto. Hostivař ubránila ještě jedno vyloučení a duel se dohrával.

I ve druhém vzájemném měření sil v letošní sezóně tak dorostenci Hostivaře na silné Pardubice vyzráli, tentokrát dokonce 5:1.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - K utkání jsme myslím přistoupili zodpovědně a soupeře nepouštěli k vytrvalému tlaku. O výhře jsme rozhodli v úvodu třetího dějství.