15.10.2018 Reportáž

Dorost vyzrál i na Plzeň a stále se drží na čele tabulky!

Nádherná podzimní neděle, zbrusu nové hřiště na Palmovce a soupeř zvučného jména, HBC Plzeň. Ideální konstelace pro další extraligové utkání hostivařských dorostenců.

7.kolo, neděle 14.10.2018

4:2

2:0, 2:1, 0:1

PLZ

Plzeň

Branky a nahrávky: 6:16 Svoboda, 12:22 Kucharčík, 16:06 Trávníček (Kucharčík, Sedláček), 18:46 Kucharčík (Sedláček) .
Rozhodčí: Prudík, Zbořil . Vyloučení: 5:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 36 . Střely na branku: 28:15 . Průběh utkání: 4:0, 4:2 .

Skalický (Janšta) - Sedláček, Vaniš, Ježdík, Fic, Svoboda - Kucharčík, Srp, Trávníček, Mašek, Hroch, Šťastný, Jirsák, Waltr, Kaiser

Šlechta - Pecka, Pavlík, Nádraský, Horažďovský, Hanuš - Miksan, Sýkora, Zíka, Deja, Banýr, Král, Krejčí

Ty se ovšem nijak nezdržovali kocháním a od úvodních minut na svého soupeře vlétli jako vítr. Plzeňští od úvodu vypadali poměrně zaskočeně a aktivní hra domácího týmu jim činila nemalé problémy. Hostivařští nedávali soupeři ani na chvíli vydechnout a počet střel a šancí na jejich straně narůstal. Paradoxně se ale ujala až ta menší z nich. Svoboda napřáhl na modré čáře u mantinelu a jeho milimetrovou střelu zastavila až síť. Domácí nepolevovali ve své aktivitě a plzeňští hráči se jen velmi sporadicky dostávali na dohled branky Skalického v hostivařské svatyni. Do šaten se šlo nakonec za stavu 2-0 pro Hostivař. Kucharčík vybojoval v útočném pásmu zpět ztracený míček a střelou švihem nedal gólmanovi plzeňských šanci.

Druhá třetina nenabídla s pohledu obrazu hry nic nového. Hostivařský tým se neustále tlačil dopředu a odměnou mu byly další dva góly v síti soupeře. Nejprve na začátku třetiny zakončil pohlednou kombinaci Sedláčka s Kucharčíkem Trávníček a o necelé tři minuty později tečoval Kucharčíkovu bombu od modré do sítě Vaniš. Jen málokdo si v té chvíli říkal, že je to ze strany domácích vše. Tempo hry ale začalo znatelně opadat, hráči Hostivaře, vědomi si svého komfortního náskoku, začali hrát spíše exhibičně a Plzni se šťastným gólem podařilo do konce druhé třetiny snížit na 4-1.

Třetí třetina nenabídla z pohledu nezaujatého diváka nic moc zajímavého a zásadního. Domácí hráli bezstarostně a neefektivně v zakončení, Plzeň se sice snažila ještě výsledek korigovat, ale do větších šancí se nedostávala. Výjimkou byly přesilové hry, které hráči v bílém sehrávali velmi povedeně. Díky využité přesilové hře se také dočkali zaslouženého snížení na konečných 4-2 z pohledu domácích. To však bylo z jejich strany vše.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Plzeň jsme od začátku zaskočili naší aktivní hrou. Podařilo se nám rychle odskočit na rozdíl dvou, respektive čtyř, gólů a bylo po zápase. Třetinu a půl jsme hráli velice slušně, pak už se zápas spíše jen dohrával.