01.10.2018 Reportáž

Dorost uspěl v Prachaticích! Kucharčík rozhodl čtyřmi góly!

Slunečná podzimní neděle, krásný hokejbalový areál prachatických Highlanders, to byly kulisy pro další utkání hostivařských dorostenců. I když slovo dorostenců by se dalo dát hodně do uvozovek, jelikož do Prachatic vyrazil nepočetný tým ve značně omlazeném složení a na soupisku se dostalo hned šest starších žáků.

14.kolo, neděle 30.9.2018

PRA

Prachatice

4:6

2:4, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 0:36 Mašek, 9:17 Kucharčík, 10:15 Svoboda, 14:52 Kucharčík (Mašek), 28:32 Kucharčík (Hoang), 44:51 Kucharčík .
Rozhodčí: Daněk, Jeletz . Vyloučení: 4:5 . Využití: 2:0 . V oslabení: O:0 . Diváci: 38 . Střely na branku: 25:26 . Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6 .

Tomášek - Binka, Butulová, Fidler, Fojtů, Torchl, Lácha, Mašek, Pegley, Rek, Štěpánek, Štětina, Zimandl

Skalický (od 23.Janšta) - Svoboda, Hoang, Ilušák, Sucharda - Kucharčík, Mašek, Kaiser, Ferfecki, Malysz, Lehner

Začátek zápasu byl jasně v režii hostivařského týmu a přes nejistého gólmana domácích se postupně prosadili Mašek, Kucharčík a Svoboda. Domácí v těch chvílích jen bezradně přihlíželi aktivní hře hostivařského mužstva a k ohrožení branky hostů z Prahy se téměř nedostali. Do konce třetiny ale přeci jen dokázali snížit skóre, když v brance Skalického skončily dvě plíživé střely. Stav po první třetině byl nakonec 4-2 z pohledu nadšeně bojující Hostivaře, protože se po druhé v zápase trefil Kucharčík.

Do druhé třetiny nastoupili domácí o poznání důrazněji a mladý hostivařský tým se často ocital v defenzivě. Z tlaku se nakonec ujala ta z nejmenších šancí, když několikrát tečované nahození od červené čáry zapadlo do hostivařské svatyně. Hostivařští se ale opět oklepali a po několika dobrých šancích se podařilo milimetrovou střelou do horního rohu branky navýšit skóre opět Kucharčíkovi. Do konce třetiny se stav již neměnil a před třetí třetinou tak hostivařští drželi dvoubrankový náskok, v poměru 5-3.

Třetí třetina přinesla vyrovnaný průběh. Hostivařskému mužstvu začaly pomalu, ale jistě docházet síly a urostlejší soupeř se toho snažil využít. Prachatickým hráčům se podařilo přiblížit na rozdíl jednoho gólu nenápadnou akcí zpoza brány, kdy hráč zasunul míček pod betony přesouvajícího se Janšty, který v polovině utkání nahradil Skalického. Závěr utkání byl tak velmi vypjatý a rozhodovalo se až v závěrečné power play domácích. Po několika vyhozeních a závarech před hostivařskou brankou, se k míčku dostal hostivařský střelec dne, Samuel Kucharčík a "technickým gólem"(rozhodčí přiznal branku při faulu soupeře), pečetil konečný výsledek v podobě 6:4.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Z výsledku máme všichni velikou radost. Kluci nechali na hřišti vše. Mladí kluci potvrdili oprávněnost své nominace a řekli si o další příležitost v dorostenecké kategorii. Ti starší vzali odpovědnost za výsledek do svých rukou a utkání rozhodli.