27.11.2018 Reportáž

Dorost smetl Kladno! Pět bodů zapsal obránce Sedláček!

Mlha před námi, mlha za námi. To si mohli říkat dorostenci Hostivaře, když mířili v nedělním dopoledni k dalšímu extraligovému utkání na Kladno. Na hřišti ale byla viditelnost naprosto v pořádku a všichni přítomní tak mohli hned od začátku vidět velmi dobrý nástup do utkání od hráčů domácího Alpiqu...

13.kolo, neděle 25.11.2018

KLA

Kladno

1:7

0:1, 0:1, 1:5

Branky a nahrávky: 9:00 Hroch (Mašek, Sedláček), 23:37 Kucharčík (Sedláček), 33:50 Šťastný, 34:24 Sedláček (Hroch), 36:50 Kucharčík (Vaniš, Šťastný), 40:03 Mašek (Sedláček, Hroch), 43:00 Srp (Vaniš, Sedláček) .
Rozhodčí: Škrobák, Pleško . Vyloučení: 6:3 . Využití: 0:3 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 42 . Střely na branku: 17:30 /b> . Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:7 .

Jones (Křemenák) -

Skalický (od 31.Janšta) - Sedláček, Vaniš, Svoboda, Fic, Zíma - Kucharčík, Srp, Šťastný, Mašek, Hroch, Trávníček, Jirsák, Kaiser

Hostivařští hráli poměrně bohorovně a hlavně v obranném pásmu měli problémy s pohybem a důrazem. Toho Kladno využilo a vypracovalo si několik velmi dobrých příležitostí. Skalický v brance hostivařských však předvedl několik jistých zákroků a dal mužstvu Hostivaře potřebný klid. Hra se v průběhu dalších minut vyrovnala a k častějším pobytům v útočné třetině se začala propracovávat i Hostivař. Její šance ale končili pohříchu mimo branku kladenských a nebo na pozorném brankáři kladenských. Bezbrankový stav tak zlomil až důrazný Hroch, který si v předbrankovém prostoru počínal dostatečně šikovně a dorazil do sítě skákající balónek po akci Sedláčka a Maška. Kladno na druhé straně také několikrát zahrozilo, ale Skalický byl pokaždé na místě a držel po první třetině stav 1-0 z pohledu HBC Hostivař.

Druhá třetina přinesla již od začátku aktivnější hru hostů z Prahy. Ti zlepšili pohyb a důraz v osobních soubojích, z čehož se rodilo i více šancí. S koncovkou byli ale toho času hostivařští velmi na štíru a tak diváci mohli jen sledovat, jak za kladenskou brankou duní mantinely, plexiskla a další části stadionu. Také domácí se občas osmělili k protiútoku, ale již zdaleka né tak často, jako v první třetině. Přibrzďovaly je také množící se vyloučení. Jedno takové využil, po souhře se Sedláčkem, svojí nenapodobitelnou střelou zápěstím Kucharčík. Další šance zůstaly na obou stranách nevyužité a do šaten se odcházelo za stavu 2-0 z pohledu pražského celku.

V té chvíli by asi nikdo nečekal, jaký průběh nabídne třetí třetina. Domácí hned v prvních vteřinách využili podklouznutí hostivařského obránce a povedenou akcí dva na jednoho nedali Janštovi, který od začátku třetí třetiny nastoupil do hostivařské branky, šanci. Hostivařské obdržený gól trochu zaskočil, zatímco domácí začali cítit šanci na vyrovnání. Hra se v následujících několika střídáních vyrovnala a vypadalo to na tuhý boj až do konce. Pak ale vzal osud utkání na svoji hokejku Šťastný a utěšenou individuální akcí doslova rozhodl zápas. V úniku podél levého mantinelu stahovačkou nejdříve navzájem srazil dva kladenské obránce a pak střelou pod horní tyčku nedal gólmanovi domácích sebemenší šanci. 3-1 pro Hostivař a začal úplně jiný zápas. Za další dvě minuty to již bylo o čtyři branky. Pěknou střelou zápěstím se, poprvé v sezóně, trefil Sedláček, po přihrávce od Hrocha a následně parádní přesilovkovou souhru Šťastného s Vanišem zakončoval Kucharčík. Pozorný Janšta zlikvidoval několik náznaků šancí ze strany kladenských, ale jinak se již hrálo prakticky na jednu branku. Do konce se ujaly ještě dvě akce Hostivaře. Mašek tečoval šikovně střelu Sedláčka a další povedenou akci Sedláčka s Vanišem, zakončoval do prázdné branky, kapitán hostů Srp. Pro Otokara Sedláčka to byl již pátý kanadský bod v utkání a o hráči zápasu tak nebylo pochyb. Však se také z kabiny Hostivaře nesl ještě dlouho po utkání zpěv a skandování "Oóóóta z Kolovrat".

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Utkání jsme začali nezodpovědně a několikrát nás musel podržet náš brankář. Bylo důležité, že první góly v utkání jsme vstřelili my a uklidnili se. Od stavu 3-1 jsme již soupeři nedali šanci.