19.09.2018 Reportáž

Dorost se prokousal k výhře nad Rakovníkem! Gólově se prosadil až v závěru!

Druhé soutěžní utkání si dorostenci Hostivaře přeložili na plastové hřiště do Čimic s vidinou lepšího povrchu. Právě na ten hodně žehrali ve svém prvním utkání, když nebyli na asfaltu schopni zakončit ani ty nejvyloženější šance.

2.kolo, neděle 16.9.2018

5:0

1:0, 0:0, 4:0

RAK

Rakovník

Branky a nahrávky: 4:42 Vaniš (Šťastný), 40:13 Svoboda, 41:34 Kucharčík (Trávníček), 43:41 Kucharčík (Srp), 44:09 Šťastný (Hroch) .
Rozhodčí: Diblík, . Vyloučení: 2:4 . Využití: . V oslabení: . Diváci: 30 . Střely na branku: 57:6 . Průběh utkání: 5:0 .

Skalický (Janšta) - Vaniš D., Svoboda, Fic, Ježdík - Kucharčík, Srp, Trávníček, Mašek, Hroch, Šťastný, Jirsák, Waltr, Kaiser

Nistor (Muškát) - Molnár, Hačák, Nistor, Mendel, Korf, Císař, Čech, Sušánka, Köhler, Dudič, Pořádek, Bureš, Švec, Slabý

Jak průběh utkání ukázal, o povrchu to rozhodně nebylo a není. 56 napočítaných střel na straně domácích, zhruba 40 zakázaných uvolnění na straně hostů z Rakovníka, stav 1-0 do 41. minuty utkání. Ale pojďme popořádku.

Hostivařští se hned od začátku utkání chopili iniciativy a tlačili se před rakovnickou bránu. Tento tlak přinesl poměrně rychle první branku, když Vaniš převzal přihrávku od Šťastného, uvolnil se od mantinelu a švihem našel skulinu mezi betony rakovnického brankáře. Kdo si v té chvíli myslel, že právě začal hostivařský gólostroj, velmi se zmýlil. Obraz hry se sice nezměnil, ale hostivařští zahazovali jednu šanci za druhou a nutno podotknout, že i brankář Nistor v rakovnické brance podával skvělý výkon a hráči před ním hráli nesmírně obětavě. Paradoxně mohl jít Rakovník i do vedení, ale ve dvou vyložených šancích proti Skalickému jeho hráči neuspěli.

A tak to šlo s dalšími minutami pořád stejně. Tlak Hostivaře, několik šancí, vyhození přes všechny čáry a další bule v obranném pásmu Rakovníka. Když už se vše schylovalo k tomu, že zápas rozhodne jediná branka, uvolnil se na modré Svoboda a z vrcholu kruhů konečně propálil vše, co mu stálo v cestě. Tím odstartoval velkou radost v řadách domácích a také střeleckou euforii, protože v následujících minutách přidali domácí ještě tři branky a dokráčeli k zaslouženému vítězství 5-0.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Dnes bychom potřebovali na vstřelení branek alespoň házenkářské branky a ještě k tomu prázdné. Ale i takové zápasy jsou a musíme kluky pochválit za trpělivost a neutuchající snahu dovést utkání do vítězného konce.