11.10.2021 Reportáž

Dorost po velkém boji obrátil duel s Kladnem v poslední třetině!

Na dorost čekal v neděli příjezd velkého rivala z Kladna a zápas opět sliboval velkou podívanou a hlasité projevy ze všech koutů hřiště a jeho okolí...

4.kolo, neděle 10.10.2021

6:5

0:2, 2:3, 4:0

KLA

Kladno

Branky a nahrávky: 16:59 Lehner (Hnyk, Zámečník), 21:17 Hnyk, 33:22 Prager (Lehner, Houška), 34:38 Hnyk (Prager), 36:42 Hnyk (Lehner, Zámečník), 40:00 Stoulil (Zámečník) .
Rozhodčí: Gráca, Bartoš . Vyloučení: 7:10 . Využití: 3:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 67 . Střely na branku: 22:36

Drahoš (Soukup) - Dvořák, Höfner, Houška, Mikšovský, Munk, Zámečník - Hnyk, Jirát, Lehner, Maali, Prager, Smetana, Stoulil, Tytyuk

Štěpánek - Drechsler, Hamouz, Petrášek, Schönherr, Špalek, Tomášek, Čacký, Daníček, Honke, Jedelský, Jelínek, Kučera, Rod, Schönherr, Vela

Očekávání bylo naplněno a od prvních minut se hrál hokejbal výborné dorostenecké úrovně. Hosté se dostali už ve třetí minutě do vedení a byli aktivnější. Domácím se nepodařilo poté využít přesilovou hru a Rysové trestali! V závěru první části zvýšil na 2:0 Vela!

V prostředním dějství se už výrazně více vylučovalo a nerovnovážné situace se promítly i do změny skóre. Lehner nejdříve snížil, ve dvaadvacáté minutě přišlo vyrovnání z hole Hnyka, který si dovolil zakončení ala Granlund, zpoza brány! Aréna žila! Přesilovku ale brzy využil i soupeř a vrátil vedení na svou stranu. Vela navíc posléze přidal čtvrtý gól a když pouhou vteřinu před koncem třetiny navýšil na 5:2 ve prospěch Kladna Schönherr, mohli si mnozí myslet, že je rozhodnuto!

Domácí ale věřili v obrat! Ve čtyřiatřicáté minutě vykřesal jiskřičku naděje kapitán Jonáš Prager, na kterého brzy navázal Matěj Hnyk, 4:5! Za další dvě minuty navíc byla využita další z přesilovek a byl to opět Hnyk, který zakončil hattrick! V euforii hrající domácí se nakonec dočkali i vytouženého obratu a šťastným střelcem byl Stoulil, který z levé strany prostřelil Štěpánka v momentě, kdy tabule ukazovala čas 40:00! Poslední minuty ale měly být ty nejžhavější! Na trestnou nejdříve putoval Munk za hostivařský dloubák, kterým po vzoru Antonína Panenky poslal míček mimo hřiště. Chvilku po něm se pakoval i Zámečník a Marek Drahoš v brance se měl až do posledních vteřin co ohánět! Závěrečný tlak hostí ale s vypětím všech sil Hostivař ustála a mohla se tak radovat z velkého vítězství nad tradičním rivalem, 6:5!

Martin Drahota (trenér HBC Hostivař) - Klobouk dolů klukům za ten obrat ve třetí třetině. Jasně, byly tam nějaké mouchy, místo i přímo masařky, ale vše jsme dokázali vynahradit velkou silou v posledním dějství. Ukázali jsme velkou sílu a to, že žádný zápas pro nás není ztracený. Veledůležitou stránkou byla i atmosféra, kterou nám rodiče, sourozenci, prarodičové a další příznivci vytvořili. Děkujeme! Za mou poměrně ještě krátkou trenérskou kariéru se jednalo o ten nejemotivnější zápasový zážitek a můj pocit hrdosti na ty kluky je prostě obrovský!