08.04.2019 Reportáž

Dorost otočil utkání s Rakovníkem v poslední třetině!

V dalším kole hokejbalové extraligy dorostu přivítali hostivařští nabuzený a několika hráči posílený tým Rakovníka.

20.kolo, neděle 7.4.2019

5:2

0:1, 1:1, 4:0

RAK

Rakovník

Branky a nahrávky: 28:34 Hroch (Kucharčík, Svoboda), 34:14 Waltr (Fic), 36:17 Kucharčík (Hroch), 37:05 Vaniš (Fic), 41:44 Vaniš (Waltr) .
Rozhodčí: Jeřábek, Ptáček . Vyloučení: 8:9 . Využití: 2:1 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 40 . Střely na branku: 33:15 . Průběh utkání: 0:2, 5:2 .

Skalický - Zíma, Kučera, Fic, Ježdík, Svoboda - Jirsák, Kucharčík, Vaniš, Mašek, Hroch, Trávníček, Štoural, Waltr, Kaiser

Muškát - Arnošt, Císař, Čech, Dědič, Hošek, Molnár, Sušánka, Šíma, Korf, Mendel, Nistor, Nistor, Pořádek, Průcha, Macák

Od prvního vhazování bylo jasné, že půjde o velice důrazné, místy hodně hokejové utkání. Rakovničtí, vědomi si svých fyzických dispozic, vlétli na domácí bez jakéhokoliv respektu a hostivařští se jen stěží s touto situací vyrovnávali. Hra se hodně odehrávala ve středním pásmu a kolem mantinelů, šancí bylo na obou stranách jako šafránu. O to více bylo tvrdých zákroků, emocí, divení a oplácení. Hostivařští se mohli divit o to více, a to když jim zčistajasna zapadlo do brány nahození rakovnického hráče ze středního pásma a hosté se ujali vedení. To jim samozřejmě vlilo do žil další energii a i nadále pokračovali ve svém aktivním a důrazném způsobu hry. Hostivařští se snažili kontrovat, vytvořili si několik slibných příležitostí, ale všechny končili na brankáři Rakovníka nebo na jeho obětavě bránících spoluhráčích.

Do šaten se tak šlo za stavu 0-1 z pohledu domácích a bylo otázkou, zdali v sobě tým v modrých dresech najde odhodlání s utkáním něco udělat. S nástupem do druhé třetiny muselo být všem přítomným divákům jasné, že hostivařští hráči se během přestávky dokázali připravit na další průběh utkání. S rakovnickými se začali rovnat v důrazu, přičemž herně začínali mít postupně navrch a na jejich kontě přibývaly i šance. Ty však po hříchu končily na výborně chytajícím brankáři hostů a tak k překvapení všech přítomných opět udeřilo na druhé straně. Nepozornosti domácích využil rakovnický hráč, který zpoza brány zasunul míček mezi beton a tyč brankáře Skalického. Odhodláním domácích ale ani tento gól neotřásl a jejich převaha narůstala každým střídáním. Zdálo se, že ani největší šance nedokážou hostivařští využít, když v další z přesilových her našel milimetrovou přihrávkou Kucharčík Marka Hrocha a ten poprvé rozjásal domácí střídačku i slušně zaplněné ochozy. Další šance již zůstaly nevyužité a Hostivař odcházela do šaten s mankem jednoho gólu, za stavu 1-2.

Do třetí třetiny již nemohl, z důvodu tržné rány na bradě, zasáhnout útočník domácích Pavel Mašek a tak trenéři museli udělat drobné změny v sestavě. Hned ta první se ukázala být šťastná. David Waltr, který se posunul do prvního útoku, se nejlépe zorientoval na brankovišti a již ve čtvrté minutě poslední části hry srovnal skóre. To byla pro hosty studená sprcha a to horší pro ně mělo ještě přijít. Za další dvě minuty si v přesilové hře svoje role vyměnili Hroch s Kucharčíkem a druhý jmenovaný poslal švihem domácí mužstvo poprvé do vedení. Povedený úsek hry završil ve vlastním oslabení Vaniš, když se k němu dostalo tečované vyhození Fice a v samostatném úniku nedal brankáři Rakovníka šanci. V té chvíli již Hostivař dominovala a soupeři viditelně docházeli fyzické i psychické síly. Tečku za výsledkem udělal čtyři minuty před koncem opět Vaniš, po Waltrově dobrém napadání se zmocnil míčku na vrcholu kruhů a střelou švihem vyhnal zbylé pavouky z rohu rakovnické brány. Utkání se následně již v klidu dohrávalo a Hostivař si pohlídala svoji zaslouženou výhru 5-2.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Odehráli jsme velmi těžké utkání proti důrazně hrajícímu a často až přemotivovanému soupeři. Naši hráči v sobě ale našli dostatek charakteru a vůle nepříznivý vývoj utkání zvrátit v náš prospěch.

A týmu o víkendu odstartuje Extraligové Play-off! Ve čtvrtfinále narazí na houževnatou Karvinou!