13.03.2023 Reportáž

Boj až do posledních minut! Starší žáci si ale z Rakovníka odvezli další body!

Stejný den, stejné místo, stejní soupeři, jiný čas. Neuplynuly ani dvě hodiny a hostivařští hráči se opět postavili Rakům z Rakovníka. Sice s dopoledním vítězstvím v zádech, ale s vědomím prachbídného výkonu, se chtěli rehabilitovat před svými fanoušky, kteří trpělivě celý den mrzli na místní tribuně a podporovali svoje "miláčky".

13.kolo, sobota 11.3.2023

RAK

Rakovník

3:4

1:1, 0:3, 2:0

Branky a nahrávky: 10:10 Hradil (Michek), 23:24 Hradil (Skála, Režnárek), 28:00 Režnárek (Hradil), 29:40 Otras (Votava)
Rozhodčí: Jakub Živný, Dušan Zaťko Vyloučení: 0:4 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 15 Střely na branku: 17:25 Průběh utkání: .

Pšenička (Andrášek) - Pavlis M., Svoboda, Tlustý, Císař, Fouček, Kopelent, Mendel, Mikoláš, Pavlis J., Péc, Štiller J., Štiller V., Svoboda

Kotík (Exner) - Bajkai, Čejka, Coufal, Havlík, Hradil, Hrodek, Klein, Martinec, Michek, Němec, Otras, Režnárek, Skála, Votava, Vysoký

Již začátek utkání naznačil změnu oproti mdlému dopoledni. Střídačka hostivařských žila, na hráčích byla vidět chuť do hry a touha zvítězit. Byli to ale domácí, kteří od prvních vteřin hrozili před brankou Pražanů a brankář Kotík se musel řádně ohánět. Svůj tým ale podržel a lehce nervózní hostující tým se pomalu dostával do hry. Hra se vyrovnala a šancí začalo přibývat na straně hostivařského mužstva. Žádná z nich se ale ne a ne ujmout, až k překvapení všech udeřilo z poměrně nevinné akce z hole Hradila. Domácími tato branka značně otřásla a Hostivař byla zčista jasna na koni. Další šance ale proměnit nedokázala a když z ojedinělé akce domácí vyrovnali, šlo se do kabin se smírným výsledkem.

Pražané, vědomí si toho, že v Rakovníku nechtějí nechat ani bod, se od druhé třetiny do soupeře opět pustili. Dobře hrající domácí jim byli ale vyrovnaným soupeřem a tak se konečně v mrazivém sobotním odpoledni bylo na co koukat. Hosté šli znovu do vedení, kdy se po povedené individuální akci prosadil opět Hradil. Hra se v té době přelévala na obě strany a oba brankáři se činili. V posledních dvou minutách druhé třetiny však došlo ke zlomovému momentu celého utkání. V situaci 4 na 4 se během necelých dvou minut podařilo Hostivaři vstřelit dvě branky a před třetí třetinou odskočit na rozdíl tří zásahů. Nejprve vymetl švihem pavučinu ze šibenice rakovnické branky Režnárek, aby potom Otras využil krásnou přihrávku Votavy a ze samostatného úniku neomylně zavěsil.

V závěrečném dějství nic nenaznačovalo tomu, že by domácí měli ještě sílu na zvrat. Hostivař hrála disciplinovaně, dobře bránila a na svoje poměry i slušně kombinovala dopředu. Stačila ale jedna chyba ve střídání, aby Raci dokázali snížit a když vzápětí přidali i svůj třetí gól, bylo rázem minutu a půl před koncem zaděláno na drama. Hostivařští si ale dokázali vše pohlídat a po závěrečném hvizdu se mohli zaslouženě se svými věrnými fanoušky radovat z další výhry, tentokrát v poměru 4-3.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Paradoxně, i přes naši zlepšenou hru, o poznání vyrovnanější, kvalitnější zápas. Bohužel, stejně jako na Kladně v minulém týdnu vedeme 4-1 a nejsme schopni utkání v klidu dohrát. Kluky ale musím pochválit, jak se dokázali zvednou po dopolední mizérii. Určitě to pro ně nebylo jednoduché. Teď se musíme dát celkově dohromady, už v sobotu nás čeká další těžký souboj s Kelty.

A týmu o víkendu odstartuje Extraligové Play-off! Ve čtvrtfinále narazí na houževnatou Karvinou!