06.05.2023 Reportáž

B tým mužů na úvod čtvrtfinálové série porazil Třebíz! Série pokračuje zítra v 14:00!

Hostivařská rezerva vstoupila v sobotu do vyřazovacích bojů v rámci play-off 2. Ligy – Střed. Ve čtvrtfinále narazila na stejného soupeře, jako v minulé sezóně, na tým Defektu Třebíz! Oproti loňské sezóně vstoupila Hostivař tentokrát do play-off vítězně a ujímá se vedení v sérii! Pokračování série je v plánu ihned zítra od 14:00!

ČF1, sobota 6.5.2023

DEF

Defekt Třebíz

3:6

1:4, 2:1, 0:1

Branky a nahrávky: 5:25 Krupka (Paško, Minarčík), 5:59 Čejka (Mareš), 9:04 Čejka (Krupka), 13:51 Vosátka (Přeslička, Paško), 15:51 Mareš (Čejka), 32:26 Čejka .
Rozhodčí: Paiskr, Procházka . Vyloučení: 5:6 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 36 . Střely na branku: 32:37 . Průběh utkání: 1:0, 5:1, 5:3, 6:3 .

Šnobl - Bednár, Hulín, Pavlík, Podpěra - Hulcr, Novák, Novák, Bušek, Zázvorka, Melounek, Kolařík

Majerníček - Němeček, Bakoš, Krupka, Zámečník, Přeslička - Paško, Mareš, Waltr, Minarčík, Kerouš, Michálek, Čejka, Vosátka, Vrzák

Hostivař měla vlažný vstup do utkání. V úvodních minutách se naštěstí nic vážného neudálo a B tým se tak začal dostávat do utkání. Až ve 3. minutě po překvapivé střele z úhlu prostřelil Hostivařského brankáře Majerníčka hráč domácích Kolařík a Třebíz tak rychle vedla. Hostivař ovšem tato branka nerozhodila a začala diktovat tempo utkání. V 5. minutě dostala Hostivař k dispozici přesilovou hru. Tu v čase 5:25 využil střelou od modré Lukáš Krupka a vyrovnal tak skóre utkání! Po 34 vteřinách hry po dobré kombinaci Hostivaře utekl obraně Třebíze Jan Čejka a poslal Hostivař do vedení! V 10. minutě našel Krupka volného Čejku a ten svojí druhou brankou v zápase zvýšil na 1:3! Hostivař i nadále svého soupeře přehrávala. Ve 14. minutě našel Paško před bránou volného Josefa Vosátku a ten střelou k tyči navýšil vedení Hostivaře už o tři branky! Tento náskok si Hostivařská rezerva odnesla i do druhé třetiny!

V úvodu 2. třetiny upláchlo obraně Třebíze duo Čejka – Mareš a po krásné akci druhý jmenovaný vstřelil gól na 1:5! Po tomto gólu se zdálo, že je po zápase, ale opak byl pravdou. Po jednom ze závarů před brankou Hostivaře byl po rvačce vyloučen hráč domácích Melounek a kapitán Hostivaře Němeček. Hra 4 proti 4 vyhovovala více soupeři a ten toho dokázal využít. V 20. minutě našel Hulcr před brankářem Hostivaře volného Pavlíka a ten jednoduchou kličko do bekhendu snížil na 2:5. Jedenáct vteřin po druhé brance Třebíze se mezi kruhy ocitl domácí Kolařík a svojí druhou brankou v zápase snížil na 3:5. Hra se poté opět ustálila a Hostivař si před třetí třetinou udržela dvoubrankové vedení.

Ve 3. třetině Hostivař zabrala a snažila se utkání definitivně rozhodnout. To se podařilo v 33. minutě, když po samostatném úniku prostřelil brankáře domácích Jan Čejka a zkompletoval Hattrick! Tento gól byla pro soupeře poslední kapka a na další zdramatizování už nenašel síly. V závěru utkání ve 44. minutě vznikl konflikt, do kterého se zapletlo několik hráčů z obou týmů a chvíli se tak nehrálo. Domácí hráč Bednár obdržel trest ve hře po útoku na Hostivařského Minarčíka. Po tomto střetu šli do pěstního souboje domácí Hulcr a Hostivařský Zámečník. Oba obdrželi tresty do konce utkání. V závěru již k ničemu důležitému nedošlo a Hostivař tak zvítězila v úvodním utkání čtvrtfinálové série 3:6!

Druhé utkání této série je naplánováno hned na zítřejší den se startem v 14:00 na půdě soupeře!

Adam Majerníček (Brankář HBC Hostivař) - Do zápasu jsme vstoupili s velkou chutí a bojovností a s cílem nepřizpůsobit se hře soupeře, což se nám dařilo. Výpadek na začátku 2. třetiny, kdy jsme dostali dvě rychlé branky nás trošku rozhodil. Naštěstí jsme zabrali a soupeře už k ničemu nepustili. Samozřejmě jsme také zápas zvládli díky Čejkysovi a jeho obvyklému bodovému přídělu.

23.4.2024

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!

22.4.2024

B tým mužů zvítězil po šesté v řadě! Zápas proti Rezervě Kova Praha rozhodly až nájezdy!