16.04.2022 Reportáž

A tým zakončil základní část výhrou nad Kovem! Ve čtvrtfinále se utká s Kladnem!

Za posledním a zároveň také venkovním zápasem nemuseli hráči Pražské Hostivaře daleko. Soupeřem ji byl velice známý celek TJ KOVO Praha z Pražské Palmovky. Zápas přinesl vyrovnanou podívanou, ve kterém nakonec zvítězili hosté 4:1.

22.kolo, pátek 15.4.2022

KOV

Kovo Praha

1:4

0:1, 0:1, 1:2

Branky a nahrávky: 3:18 Malina (Dušák, Čejka), 19:06 Čejka (Malina, Dušák), 33:50 Kucharčík (Morrison), 43:22 Urbanec (Čejka) .
Rozhodčí: Hrubý, Koskuba . Vyloučení: 6:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 68 . Střely na branku: 26:28

Humlíček (Šach) - Bureš, Kyclt, Ruda, Hrdlička, Kabát - Kejdana, Kern, Pátek, Pírek, Sitter, Taufer, Terč, Zeman

Novotný (Štoural) - Dušák, Komanec, Kubeš, Macek, Morrison, Muchka - Čejka, Davídek, Hroch, Krupka, Kucharčík, Malina, Němeček, Píša, Urbanec, Vaniš, Vosátka

Na úvodní buly se pro překvapení všech přítomných postavil Petr Němeček, kapitán Hostivařského B-Týmu, který si v tomto zápase připsal první extraligový start. Již ve 4. minutě utkání se po signalizovaném faulu a následně výhodě prosadil po skvělé kombinaci Marcel Malina. První třetina nabídla vyrovnanou podívanou, kde nám oba gólmani ukázali skvělé zákroky. Ani během početních výhod, jak na straně domácích, tak na straně hostů další gól nepadl a do šaten se šlo za stavu 1:0 pro hosty.

Druhá třetina začala v poklidném tempu, ani jeden z týmů se moc nehnal dopředu. V 19. minutě po skvěle provedeném samostatném úniku zvyšoval Jan Čejka již na rozdíl dvou branek. Domácí se po tomto gólu nastartovali a chtěli za každou cenu skórovat, v tom jim ale stál Hostivařský Novotný, který ani v následujících dvou přesilových hrách Kova nepustil za svá záda jediný gól.

V poslední části pátečního utkání snižoval ve 32. minutě na rozdíl jedné branky Filip Kejdana. To se však hostům a především nejlepšímu střelci základní části extraligy nelíbilo a proto jsme ve 34. minutě byli svědky parádní akce, kterou zakončil svým 27. gólem Samuel Kucharčík. Ve třetí třetině hrozilo ještě několikrát trio Hroch-Vaniš-Kucharčík, ti však v tomto zápase bojovali s koncovkou. Ve 44. minutě už poté zpečetil gólem Otto Urbanec. Hostivař tak páteční odpoledne potěšila své fanoušky výhrou 4:1.

V play-off čeká na Hostivařské hráče silné Kladno, první zápas bude sehrán již příští sobotu, časy budou upřesněny.