30.10.2022 Reportáž

A tým z Karviné body nepřivezl! Rozhodl výpadek v prostředním dějství!

Před extraligovým A týmem byla nejvzdálenější cesta do Karviné, kde chtěl navázat na domácí výhru proti pardubickému Svítkovu...

10.kolo, sobota 29.10.2022

KAR

Karviná

6:4

1:1, 3:1, 2:2

Branky a nahrávky: 8:24 Čejka (D.Vaniš, Kučera), 25:33 Urbanec (J.Vaniš, Čejka), 37:07 Kucharčík (Pátek), 40:40 J.Vaniš (Čejka) .
Rozhodčí: Orlich, Černý . Vyloučení: 6:3 . Využití: 1:1 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 50 . Střely na branku: 25:31 . Průběh utkání: .

Humlíček (Smetana) - Juraško, Kalus, Pilch, Popek, Růžička, Tóth - Diviš, Fárský, Mikeš, Pala, Řehůřek, Rosůlek, Skyba, Stromko, Wróbel

Majerníček (Štoural) - Čápek, Kubeš, Kučera, Pírek, Štěpáník, D.Vaniš - Čejka, Hroch, Kucharčík, Pátek, Urbanec, J.Vaniš, Vosátka

V první třetině měli jednoznačně více ze hry Pražané, ale ostřelování Humlíčkovi svatyně nevedlo prvních osm minut k žádné gólové radosti hostujícího celku. Až v čase 8:24 se podařilo Čejkovi překonat domácího brankáře. Velká radost na střídačce Hostivaře však trvala pouze dvě a půl minuty. Po nešikovném zákroku byl vyloučen hostující Kubeš a domácí si s přesilovkou poradili výtečně. Neuplynula ani minuta a Tóth dělovkou od modré srovnal skóre zápasu. Do konce třetiny již ani jeden celek neskóroval a tak se šlo do šaten za stavu 1:1.

Do druhé části hry vstoupili jednoznačně lépe domácí borci a za necelé čtyři minuty musel ze své sítě Majerníček tahat míček dvakrát. Prosadil se zkušený Rosůlek a talent Stromko. V čase 25:09 šel na trestnou lavici domácí Skyba za úmyslné vyhození míčku ze hřiště. Neuplynulo ani třicet vteřin přesilovky hostí a naději vykřesal gólem Urbanec. Domácí však nechtěli připustit žádné drama a šestnáct vteřin před koncem druhé třetiny odskočili opět na rozdíl dvou branek. Tentokrát se prosadil Diviš. Druhou třetinu zvládli o poznání lépe domácí a po zásluze vedli po třiceti minutách 4:2.

Do třetí části hry vstupovali hostivařští s odhodláním otočit nepříznivý stav ve svůj prospěch. Ale odehrálo se pouhých sedmnáct vteřin a talentovaný Stromko z mezikruží navýšil náskok domácích na tři branky. Naději Hostivaře ještě vzkřísil v čase 37:07 Kucharčík po přihrávce Pátka, ale přemíra snahy a výborný forčeking soupeře vedl k další ráně do vazu pražanů. V čase 37:58 ve vlastním oslabení vybojoval míček u hrazení Rosůlek a skákavou přihrávku před branku Majerníčka uklidil Pala pod víko. Nelichotivý stav se podařilo ještě zkorigovat v čase 40:40 Jiřímu Vanišovi výstavní střelou do pravého růžku Humlíčkovi branky. Následná power-play ani přesilová hra v závěru posledního dějství již nic nezměnila na konečném stavu 6:4 pro borce z Karviné. Přímý souboj o lepší postavení v tabulce tak udržel Karvinou na šesté příčce, naopak Hostivař se poroučela ze sedmého místa na deváté.

Šance na reparát čeká Hostivař v sobotu 5.11., kdy do Prahy zavítá nepříjemný celek Horalů z Prachatic.