16.04.2023 Reportáž

A tým v závěrečném utkání porazil Hradec Králové až v prodloužení! Ve čtvrtfinále narazí na Pardubice!

Hostivařský A tým přivítal na svém hřišti v rámci posledního 22. kola Extraligy hokejbalu tým Hradce Králové, který čeká po konci základní části hra o udržení. Přesto že A tým byl po většinu utkání aktivnější, první branku utkání vstřelil soupeř. Hostivař nakonec dokázala výsledek utkání otočit a zápas rozhodnout v prodloužení! Díky tomuto výsledku narazí Hostivař ve čtvrtfinále na tým HBC Pardubice!

22.kolo, sobota 15.4.2023

4:3p

0:1, 2:0, 1:2 - 1:0

HKR

Hradec Králové

Branky a nahrávky: 16:27 Lehner (Čejka), 17:47 Potekhin (J.Vaniš, Kučera), 44:59 Čejka (Urbanec, J.Vaniš), 48:22 Čápek (Hroch, J.Vaniš) .
Rozhodčí: Cícha, Koskuba . Vyloučení: 2:4 . Využití: 1:1 . V oslabení: 1:1 . Diváci: 97 . Střely na branku: 35:22 . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3 .

Štoural (Majerníček) - Čápek, Ilušák, Kučera, Pírek, Macek, Bureš, Novotný, Němeček - Čejka, Urbanec, Lehner, Grepl, J.Vaniš, Potekhin, D.Vaniš, Hroch, Pátek, Vosátka, Waltr

Dvořáček (od 24. Brykner) - Bacovský, Fanderlík, Jiřík, Šimek - D.Černý, L.Černý, Malý, Paukrt, Síla, Tesař

Hostivařský A tým přistoupil k tomuto utkání zodpovědně s naplněnou soupiskou a cílem potvrdit roli favorita zápasu. Hradec Králové dorazil do Prahy v okleštěné sestavě s tím potrápit Hostivařský tým. V průběhu první třetiny byla aktivnější Hostivař, trápila jí ovšem nepřesnost v rozehrávce a hlavně v koncovce. Hosté dokázali Hostivařským nájezdům odolávat a v první třetině neinkasovali. Naopak v 13. minutě otevřel skóre utkání po vlastní brance hráč Hostivaře Jakub Bureš, který nešťastně tečoval míček do branky Štourala. Branka Hradce byla tak zapsána Černému, který byl poslední, kdo se z hostů dotkl míčku. Po první třetině odcházeli oba týmy do kabin za stavu 0:1.

Hostivař ve druhé třetině zlepšila svojí rozehrávku a koncovku a to se v průběhu zápasu začalo projevovat i ve skóre. V 17. minutě upláchla obraně Hradce dvojice Čejka – Lehner a druhý jmenovaný vyrovnal na 1:1! V 18. minutě po přihrávce Jiřího Vaniše skóroval krásnou ranou pod horní tyčku Michal Potekhin a poslal tak Hostivař do vedení! Stav 2:1 platil i na konci druhé třetiny.

Ve 3. třetině se hra přelévala z jedné strany na druhou, skóre se všk měnilo až v závěru utkání. V 43. minutě využil přesilovou hru Hradce Králové Paukrt, který vyrovnal skóre utkání. V čase 44:47 Hostivař zariskovala a zkusila hru bez brankáře, kterou potrestal hostující hráč Černý a Hradec v závěru utkání šel zpět do vedení. Výhru Hradce ovšem nedopustil nejproduktivnější hráč soutěže Jan Čejka, který vteřinu před koncem utkání vyrovnal na 3:3. V prodloužení, Hostivař opět zkoušela hru bez brankáře, kterou dokázal využít až v 49. minutě Dalibor Čápek! Hostivař tak v závěrečném utkání základní části zvítězila 4:3 po prodloužení!

Soupeřem Hostivaře ve čtvrtfinále play-off bude tak tým HBC Pardubice! První dvě utkání se odehrají na Polabinách hned další víkend, konkrétně 22. a 23. Dubna. Domácí utkání je v plánu 29. Dubna!

Jiří Vaniš (Útočník HBC Hostivař) - Už před zápasem jsme si říkali, že ho odehrajeme naplno nehledě na to, koho do play-off dostaneme. Do zápasu jsme vstoupili dobře, ale bohužel první kdo se v zápase radoval, byl soupeř. Ve druhé třetině jsme hru ještě zlepšili a zaslouženě se dostali do vedení. Ve třetí třetině už to byl trochu chaos a nakonec z toho byla remíza. V prodloužení jsme zkoušeli variantu s prázdnou branou a přesilovku 4 na 3, která naštěstí vyšla. Ještě máme co zlepšovat, teď se co nejlépe nachystáme na play-off a vlétneme na Pardubice.

Jan Krtička (Hlavní trenér HBC Hostivař) - Dokonáno jest. Dneska spokojenost. Za základní část na jaře pochvala, takhle se musí hrát celá. Příští víkend se začíná od nuly a my se na to všichni už těšíme. Věřím tomu, že všichni pro úspěch uděláme maximum.