27.11.2022 Reportáž

A tým ukončil sérii proher! Na závěr podzimu porazil Plzeň!

Hostivař se na závěr podzimní části vypravila bojovat o důležité body do Plzně! A tým předvedl skvělý bojovný výkon, podpořen výjezdem svých fanoušků a vítězstvím na půdě mečounů dokázal ukončit sérii porážek! (Foto: Milan Podpera)

14.kolo, sobota 26.11.2022

PLZ

Plzeň

3:5

0:1, 0:1, 3:3

Branky a nahrávky: 5:14 Hroch (Kucharčík), 29:54 Kucharčík (Pírek),34:58 Kucharčík (Čejka), 37:21 Malina (Kucharčík), 44:45 Čejka .
Rozhodčí: Černý, Orlich . Vyloučení: 5:5 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 105 . Střely na branku: 39:58 . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4, 3:5 .

Kráčina (Kočka) - Hanuš, Chramosta, Matoušek, Šilhán, Vágner - Štípek, Miksan, Vobruba, Lokajíček, Poláček, Majer, Davídek, Roušal, Zíka, Albrecht, Beran, Švarc

Majerníček (Štoural) - Kubeš, Vosátka, Kučera, Čápek, Pírek - Kucharčík, J.Vaniš, D.Vaniš, Pátek, Hroch, Čejka, Urbanec, Lehner, Malina

A tým Hostivaře přijel do Plzně s úkolem ukončit předchozí sérii 4 porážek v řadě a získat důležité body, které budou potřeba v jarní části v souboji o pozice pro play-off! Přímo do Plzeňské hokejbalové haly je přijela podpořit skupinka fanoušků, kteří se od začátku snažili hnát Hostivařský A tým za vítězstvím!

Hostivař dokázala na svého soupeře vlétnout a v čase 5:14 otevřel skóre zápasu Hroch. Plzeň se ale po inkasované brance dokázala vzchopit a vyrovnat průběh utkání, branky se ale nedočkala. Hostivař tedy odcházela do kabin s nejmenším možným náskokem. V druhé třetině oba týmy pokračovaly ve vyrovnané partii s minimem gólových šancí. Další vstřelená branka byla k vidění až v poslední minutě druhé periody, kdy v čase 29:54 skóroval Kucharčík a Hostivař navýšila svoje vedení v zápase na 0:2!

Plzeň musela ve třetí třetině otevřít svojí hru a to se jí vyplatilo, protože v čase 32:00 prostřelil doposud skvěle chytajícího Majerníčka Švarc. Hostivař však dokázala na kontaktní branku rychle odpovědět a v čase 34:58 vstřelil svojí druhou branku v zápase Samuel Kucharčík! Po několika minutách využil nepozornosti v Plzeňské obraně Malina a v čase 37:21 zvýšil na 1:4! Domácí ovšem zmobilizovali své poslední síly na závěrečný tlak, kde se jim podařilo v čase 43:56 snížit brankou Miksana a drama bylo na světě. To dokázal prohloubit v čase 44:40 kontaktní brankou na 3:4 Vobruba. Plzeň zkusila v posledních vteřinách hru bez brankáře, což se jí vůbec nevyplatilo a v čase 44:45 přidal finální tečku v tomto utkání kapitán Hostivaře Čejka!

Hostivař tak ukončila podzimní část důležitým vítězstvím. Další zápas čeká náš A tým až v dalším roce, kdy na konci Února vyrazí na půdu týmu Ústí nad Labem.

Samuel Kucharčík (Útočník HBC Hostivař) - Od první minuty jsme byli hnáni k úspěchu našimi skvělými fanoušky, za což jim strašně děkujeme. Předvedli jsme dobrý týmový výkon. Měli jsme nasazení a pohyb. Nedělali jsme tolik chyb a hráli jsme jednoduše. Jsme rádi, že jsme poslední kolo podzimní části uzavřeli výhrou.