02.05.2022 Reportáž

A tým před skvělou kulisou dotáhl zápas s Kladnem do prodloužení, v tom ale padl!

Už nebylo kam couvnout! Hostivař prohrávala ve čtvrtfinálové sérii s Kladnem 0:2 a pokud nechtěla končit sezónu, musela před domácími diváky uspět. A že jich přišlo! Kdo přišel pozdě, musel litovat...

PO, sobota 30.4.2022

2:3p

1:2, 0:0, 1:0

KLA

Kladno

Branky a nahrávky: 0:06 Malina, 44:54 Kucharčík (Čejka, Urbanec) .
Rozhodčí: Černý, Bartoš . Vyloučení: 4:1 . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 243 . Střely na branku: 23:27 . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3 .

Štoural (Keprt) - Čápek, Dušák, Fic, Komanec, Kubeš, Macek, Morrison - Čejka, Davídek, Hroch, Krupka, Kucharčík, Malina, Píša, Urbanec, Vaniš, Vosátka

Jirotka (Solar) - Drechsler, Hrabar, Kudela, Pliml, Soukup, Teinitzer - Barnošák, Důras, Frolík, Kohout, Patera, Potekhin, Pražák, Šíma, Špaček

Už v prvních vteřinách totiž získal ve středním pásmu míček Marcel Malina, odvážně se dostal do zakončení a střelou mezi betony otevřel v šesté vteřině skóre! Do útoku se vrhla i druhá pětice Hostivaře, Jirotka byl ale tentokrát úspěšný. Hra se posléze vyrovnal, ba byl to spíše soupeř, kdo se uhnízdil v útočném pásmu, domácí ale srdnatě bránili. K vyrovnání Rysům posloužila přesilová hra a byl to vytáhlý Kudela, který doklepl od mantinelu odražený míček za Štourala! Kladenské vstřelená branka ještě více namotivovala a v závěru se dostala i s přispěním štěstěny do vedení. Střelcem byl Pliml.

Hosté byli zcela určitě aktivnější i ve druhém dějství, hrál se houževnatý hokejbal a brankář Štoural se musel několikrát vyznamenat. Skvělá kulisa s 243 diváky v ochozech se ale gólu nedočkala možná i proto, že rozhodčí klání zbytečně nehledali důvody k vylučování a přesilovku si nezahrál ani jeden z týmů.

Vylučovalo se až v dalším pokračování a byl to opět hostivařský hráč, který zasedl na trestnou lavici. Kladenští se ale tentokrát neradovali a před Hostivaří byl nelehký úkol - vyrovnat proti v obraně pozornému a současně disciplinovaně hrajícímu soupeři. Domácí tým v posledních minutách přitvrdil a v poslední minutě byla výsledkem i šarvátka mezi juniorem Hrochem a zkušeným Pražákem. Čas se krátil a domácí to zkoušeli bez brankáře. Zákrok Urbance na Špačka nechali rozhodčí bez povšimnutí, hra se rychle otočila, míček se dostal ke Kucharčíkovi a ten z pár kroků, pouhých šest vteřin před sirénou, vyrovnal! Domácí aréna bouřila a oba celky se chystaly na prodloužení.

V tom přišla osudová chyba! Dušák vyhodil míček ze hřiště a hostivařští se museli znovu bránit. Štoural odolával, na milimetrovou střelu z levého kruhu ale nestačil a naděje na výhru v domácím utkání zhasla. Kladno zvítězilo 3:2 a v nejkratším možném čase postoupilo mezi čtyři nejlepší týmy letošního extraligového ročníku.

A týmu Hostivaře tak končí první kompletní sezóna v nejvyšší soutěži, ve které hned postoupil do vytouženého play-off! Výsledkem je sedmé místo. Soupeři z Kladna nutno ještě jednou pogratulovat k zaslouženému postupu, divákům pak za skvělou kulisu a podporu v domácím duelu.

Daniel Vaniš (útočník HBC Hostivař) - Play-off proti Kladnu bylo přesně takové, jak má play-off vypadat. Spousta krásných hokejbalových momentů s velkou podporou fanoušků jak na Kladně, tak u nás v Hostivaři. Vše okořeněné mírnou vyhroceností. Nicméně neudělat v sérii ani bod, beru jako neúspěch. Letošní sezóna v extralize pro mě jinak ale určitě byla obrovsky přínosná. Velmi mi pomohly zápasy s těmi nejlepšími celky. Po vypadnutí A týmu z play-off a zrušenému MS juniorů bych teď velmi rád ukončil svoje působení v juniorské kategorii se zlatou medailí na krku.