10.11.2019 Reportáž

A tým deklasoval Litice! Vaniš s hattrickem, Palička s Píšou mezi střelci dvakrát!

Po výjezdu do Malenovic čekal na první tým Hostivaře tentokrát domácí zápas. V chladném nedělním odpoledni dorazil na Palmovku nepočetný tým Plzně-Litic, který se musel hned od samotného úvodu bránit tlaku domácích hráčů.

9.kolo, neděle 10.11.2019

8:0

3:0, 3:0, 2:0

LIT

Litice

Branky a nahrávky: 4:45 Palička (Macek, Urbanec), 10:14 Píša (Lux, Kucharčík), 11:44 Palička (Brož, Urbanec), 18:04 J.Vaniš (Dušák, Malina), 22:30 J.Vaniš (Čejka, Malina), 23:33 Kucharčík (Jachek, Přeslička), 42:49 J.Vaniš (Malina, Čejka), 43:42 Píša (Lux, Přeslička) Rozhodčí: Bačo, Pečený . Vyloučení: 2:7 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 32 . Střely na branku: 42:12 . Průběh utkání: 8:0 .

Štoural (Merta) - Kubeš, Dušák, Macek, Novotný, Přeslička, Sedláček - J.Vaniš, Čejka, Malina, Palička, Urbanec, Brož, Píša, Jachek, Lux, Kucharčík

Košnar (od 23. Tříska) - Siman, Jirka, Štěrba, Broschardt, Kamien, Juroško, Voves, Ráb, Voves, Plohmer

Ti dostali hned v první minutě možnost přesilové hry, mezi střelce se ale ještě žádný z domácích borců nezapsal. Hostivař každopádně pokračovala v tlaku a bylo otázkou, kdy se dostane do vedení. Skóre otevřel v páté minutě Ondřej Palička a ačkoliv se v několika šancích poté zjevil i soupeř, prosazovali i nadále pouze domácí. V jedenácté minutě si pohotově uklidnil míček na hokejce kapitán Píša a zvýšil na 2:0. Devadesát vteřin po něm se navíc z dalšího gólu radoval Palička a Hostivař tak po první části vedla o tři góly.

Herní převahu přetavila v další přesné zásahy i ve třetí části a byly to nejdříve góly přesilovkové, které tři desítky promrzlých diváků alespoň trochu zahřáli. Dušák nejdříve luxusní přihrávkou vybídl Vaniše, který byl za více než čtyři minuty i na konci souhry s Čejkou. Přesně v polovině duelu zvýšil na 5:0 a vyhnal Košnara z branky Litic. Jeho náhradníka hned záhy nepotěšil Kucharčík, který se efektivně dostal přes obránce hostí a kličkou navýšil na rozdíl šesti branek.

Až příliš uvolněná hra poté gólový stroj zastavila a hostivařští své další příležitosti několikrát značně překombinovali. O čestný úspěch se stále snažili hosté, Štoural byl ale vždy na místě a když už mohl přijít o vychytanou nulu, zasáhla místo něj dobře postavená tyčka. Hostivař nakonec gólově promluvili ještě dvakrát, když ke konci unaveného soupeře dorazil nejdříve Vaniš, který tak dokončil hattrick, ale poté i Lukáš Píša, který se po přihrávce Luxe prosadil v utkání podruhé.

První tým Hostivaře tak přehrál hosty z Plzně zcela přesvědčivě, 8:0.