16.09.2019 Reportáž

A tým: V souboji brankářů uspěl díky trefě v závěru tým z Prachatic!

A tým vstoupil do nové sezóny až ve třetí zářijovou neděli, duelem proti již známému soupeři z Prachatic. Stejně jako nedávná semifinálová série přinesl i tentokrát zápas s Horaly vyrovnanou partii, ve které dominovali brankáři.

1.kolo, neděle 15.9.2019

1:2

0:0, 0:0, 1:2

PRA

Prachatice

Branky a nahrávky: 40:01 Čejka (Kubeš, Malina) .
Rozhodčí: Pečený, Bartoš . Vyloučení: 2:3 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 52 . Střely na branku: 27:29 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2 .

Štoural (Merta) - Dušák, Kubeš, Novotný, Přeslička, Sedláček, Macek - J.Vaniš, Čejka, Malina, Kalaš, Brož, Urbanec, Kucharčík, Kucarov, Zyta, Píša, Jachek, D.Vaniš

Pixa - Bušek, Švácha, Bárta, Dojčar, Laurinc, Válek, Jiroušek, Zavřel, Štěpánek, Turek, Květoň, Šimůnek, Malecha, Čapek

V první části sice byli o něco aktivnější hostivařští, hosté ale aktivně bránili a když už se některá z šancí dostala až k hranici brankoviště, zasáhl připravený Pixa. Na něm si vylámal zuby především Jachek, po jehož backhandovém pokusu se už mnozí radovali, hostující fantóm se ale dokázal včas přesunout. Individuální akcí přes tři bránící hráče se poté blýskl i mladý Kucharčík, jeho finální střela ale po bloku skončila za sítí hřiště. A protože se neujal ani jeden z šesti pokusů na druhé straně, šly oba týmy do kabin za bezbrankového stavu.

I ve druhé části se hrál rychlý a houževnatý hokejbal, stále s minimem jasných příležitostí. Vyrovnané partii i nadále vládli obrany spolu s brankáři, kteří ani tentokrát neinkasovali. Do hry příliš nezasahovali ani sudí tohoto duelu, jejichž píštalka s rukou nahoře zaúřadovala až v samotném závěru prostřední periody. Za katr putoval obránce Kubeš, který dlouho nevěděl komu rozehrát, až radši pod tlakem přišlápl míček v rohu vlastní třetiny.

Domácí tým první oslabení ustál a početní výhoda posléze čekala i na něho. Počínal si ale stejně neúspěšně jako soupeř a skóre tak bylo i v šestatřicáté minutě bez jediné změny. Diváci se ale přeci jen gólu nakonec dočkali a k jejich nevoli to bylo do sítě jinak výborného Štourala, který už těsně předtím zlikvidoval několik skvělých příležitostí celku z Prachatic. Hostivař rázem musela dotahovat! Vyrovnat se jí podařilo až v jednačtyřicáté minutě zásluhou Čejky, který se s další přesilovkou moc nepáral a po úniku v levém křídle prostřelil Pixu švihem mezi betony. Rozhodující moment ale přišel až v samotném závěru, kdy byl za hákování vyloučen hostivařský Kucharčík a hosté trestali! Gól Květoně znamenal vrácení vedení na stranu prachatických, kteří hubené vítězství uhájili až do poslední vteřiny a slavili tak první výhru.

Vladimír Píša (vedoucí týmu) - “Prohra gólem v těsném závěru vždycky mrzí, tím spíš, že šlo o první zápas ligy. Ale ukázalo se, že jsme na novou sezonu natěšení.”