08.05.2021 Reportáž

Velká výhra na Den vítězství! A tým zvítězil v Dobřanech 6:2!

A tým Hostivaře se dočkal restartu a pokračování první extraligové sezóny, byť ve zkrácené podobě! V sobotu vyrazil do Dobřan, které stejně jako Pražané, měly v tabulce jediný bod a téměř totožné skóre...

6.kolo, sobota 8.5.2021

DOB

Dobřany

2:6

1:2, 0:3, 1:1

Branky a nahrávky: 3:22 Čejka (J. Vaniš, Malina), 10:07 Fišer, 19:48 Čejka (J. Vaniš), 23:58 Urbanec (Davídek), 27:17 Potekhin (Davídek, Urbanec), 41:23 Konečný .
Rozhodčí: Vokurka, Horský . Vyloučení: 3:6 . Využití: 2:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 0 . Střely na branku: 24:32 . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5, 2:6 .

Hájek (Jásek) – Bárta, Braun, Čech, Červenka, A. Duchek, T. Duchek, Hrubý, Jásek, Kobr, D. Kovářík, J. Kovářík, Lang, Malecha, Málek, Matoušek, Neumaier, Rubner, Šlehofer, Stránský, Truchlý, Voves.

Štoural (Novotný) – Dušák (C), Fic, Kučera, Macek, Konečný, Kubeš, Davídek – Brož (A), Čejka (A), Fišer, Hroch, Kucharčík, Lhota, Malina, Píša, Potekhin, Urbanec, Vaniš, Vosátka, Zyta.

Domácí tým začal aktivněji, ztroskotával v prvních minutách ale na pozorné obraně hostí. Hostivař trpělivě čekala na příležitost a hned tu první využila, když navrátilec ze Švýcarska, Jiří Vaniš, krásnou zadovkou našel Čejku, který zavěsil pod břevno Hájkovi branky. Pražany vstřelená branka nabudila a Dobřany byly chvilku pod tlakem. Čejka to zkoušel od modré, jeho pokus byl ale sražen do rohu hřiště. Dvě dobré šance měl poté Kucharčík, stejně jako Malecha na druhé straně ale neuspěl. Až v jedenácté minutě využil zmatků v domácí obraně Jan Fišer, vybojoval míček mezi kruhy a nechytatelně zavěsil do pravého horního růžku. Domácí poté dostali možnost první početní výhody a i když to chvilku vypadalo, že budou se střelbou dlouho otálet, napřáhl na pravém kruhu Matyáš Malecha a snížil! Přesně po minutě se na trestnou navíc poroučel Čejka, Malecha si ale už do konce úvodní části na Štourala nepřišel a Hostivař tak odcházela do kabin o gól spokojenější!

Jednogólové vedení udrželi hostivařští až do návratu Čejky na hřiště. Z ostrého úhlu to posléze zkoušel Fišer, Hájek ale podržel míček na svém rameni lapačkou. Ve dvacáté minutě přesto vrátil Hostivaři dvoubrankové vedení opět Čejka, když po přistrčení Vaniše zblízka zakončil rychlý protiútok. Za domácí se šancí prezentoval další z mladíků, David Braun, jeho zakončení ale hostující obránci nadzvedli do ochranné sítě. Urbanec se poté efektivně protáhl mezi beky až před Hájka, ten ale míček dokázal vytěsnit. Ještě lepší příležitost k navýšení měl poté Čejka, který jel po faulu Vovese trestné střílení. Udělal to náramně, vykličkoval Hájka, ten ale následné zakončení k pravé tyči i tak v pádu vyškrábl. Na trestnou poté putoval domácí Červenka a Hostivař měla výhodu první početní výhody! Ta ale trvala přesně dvě vteřiny! Čistě vyhrané vhazování Davídka zužitkoval Otto Urbanec, napřáhl a přesnou bombou vyhnal Hájka z branky! Výměna brankáře domácí nabídla, hostivařští ale bezchybně drželi palebné pozice. Dvě minuty před koncem periody se z pravého rohu vymotal Malina, jeho pokus ale Jásek vyrazil. Na střelu Michaila Potekhina už ale posléze nový brankář domácích nestačil a bylo to rázem 5:1! V poslední vteřině druhé části se ještě do statistik zapsal, po svém vyloučení, Martin Davídek mladší, na další góly si ale diváci přilepení u oken dobřanské haly museli počkat do části závěrečné.

V přesilovce jako první pálil Šlehofer, Štoural byl ale připravený. Na druhé straně poté naopak pláchl Potekhin, rychlou střelou mezi betony ale Jáska nepřekonal a tak soupeř trestal! Před brankou se zblízka prosadil Jan Kovářík a vlil do řad svého týmu naději. Hosté ale kontrolovali hru, nikam se v dalších minutách zbytečně nehnali a po vyloučení domácího hráče měli další dvě minuty k dobru. V přesilovce kombinovali a kombinovali, gólu ale ani po střele Čejky nedocílili. Po naskočení vyloučeného hráče do hry se domácí vrhli do útoku s úmyslem dostat se na dostřel, hosté ale stále pozorně bránili a když už se ke střele dostal Voves, byl Štoural na svém místě. Domácí rozlet poté dokonale zazdil Martin Konečný, který dalekonosnou střelou přidal šestý gól a rozhodl o osudu utkání. Změnu už nepřinesla ani vyloučení v posledních minutách duelu a Hostivař tak na Den vítězství udělala svým příznivcům radost v podobě první extraligové výhry!

Martin Davídek (trenér HBC Hostivař) - Na utkání jsme se pečlivě připravili. Přijeli jsme se čtyřmi lajnami a s dvěma kvalitními gólmany. Kluci hráli přesně to, co jsme po nich chtěli a přineslo to ovoce v podobě postupného navyšování náskoku. Soupeře jsme pouštěli do minima šancí a co měl, to zlikvidoval Venca Štoural v naší bráně. V určitých pasážích jsme ale polevili, začali vymýšlet a komplikovat si založení útoku a přechod středního pásma. Nicméně musím i tak pochválit celý tým za bojovnost a gratuluji klukům k první extraligové výhře v historii klubu. Jednou na to budou u piva vzpomínat a já jsem rád, ze jsem u toho mohl být.

Jiří Vaniš (útočník HBC Hostivař) - Řekl bych, že jsme podali výborný týmový výkon. Dobřany jsme přehráli prakticky ve všech aspektech hry a zaslouženě vyhráli. Jsou to pro nás tři důležité body a teď se těšíme na domácí zápasy.

Marek Hroch (útočník HBC Hostivař) - Myslím, že to byl obecně atraktivní zápas, ve kterém jsme z větší části byli lepší my, o čemž svědčí i počet vstřelených branek. Zároveň mi přišlo, že soupeř nebyl v nejlepší formě, takže jedině dobře, že jsme toho dokázali využít.

Samuel Kucharčík (útočník HBC Hostivař) -Utkání bylo ve vysokém tempu a s tím naším treninkovým tempem se to nedalo fakt srovnat. Naštěstí jsme si na to rychle zvykli a dokázali to tempo udržet až do konce. Určitě nám pomohlo, že jsme celé utkání vedli. To nám dalo takovou tu větší pohodu do zápasu. Jsem rád, že jsme utkání zvládli a odvezli jsme si všechny body.

23.4.2024

23.4.2024

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!