20.11.2022 Reportáž

Trochu toho štěstí… Junioři Kladnu těsně podlehli!

Díky uhrané remíze proti Ústí nad Labem v minulém víkendu a příznivému průběhu ostatních utkání divize západ měli junioři v zápase s Kladnem velkou možnost vyhoupnout se na vrchol tabulky a přiblížit se tak k postupu do elitní skupiny juniorské extraligy na jarní část. Výhra, nebo alespoň bod, by byl ku veliké pomoci, nešlo to však považovat za jednoduchý úkol…

13.kolo, sobota 19.11.2022

KLA

Kladno

2:1

0:0, 2:1, 0:0

Branky a nahrávky:20:35 Lehner (Grepl, Malysz) .
Rozhodčí: Hrubý, Pečený . Vyloučení:3:3 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci:69 . Střely na branku:25:26 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1 .

Křemenák (Štěpánek), Barták, Drechsler Ma., Hamouz, Opatrný, Petrášek, Bauer, Čacký, Doubrava, Drechsler Mi., Jedelský, Lacina, Patera, Rod, Schönherr, Slavík, Vela

Drahoš (Keprt), Ilušák, Maali, Matějka, Petrášek, Vodehnal, Zámečník, Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hroch, Lehner, Malysz, Němeček, Prager, Smetana, Vrzák

Už úvodní střídání ukázala, jakým stylem bude celé utkání probíhat. Obě mužstva disponovala velkou běžeckou schopností, silovou zdatností a nepochybně i ohromnou touhou souboj ovládnout. Jako první nabídli svému soupeři možnost k vstřelení úvodní branky domácí, když se na trestnou lavici poroučel za nedovolené bránění Rod. Hostivařská přesilovka ale nenabídla téměř nic a Kladno ustálo bez jakýchkoliv hrozivějších okamžiků. O malou chvíli později si celky svoje role vyměnily, když fauloval hostující Petrášek. Hostivař ale oslabení také ustála a do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

Druhá třetina ukázala se ve finále být jedinou, ve které mohli diváci vidět nějaké vstřelené branky. Po faulu Chramosty v druhé minutě třetiny Kladenští zavřeli Hostivařskou čtveřici ve svém obranném pásmu. Krásně sehranou přesilovou hru pečetil střelou pod břevno Michael Drechsler a strhnul směr utkání na stranu domácích. Necelé dvě minuty na to ale nabídlo Kladno našim juniorům druhou početní převahu v utkání a ta byla už o úroveň úspěšnější! Po vyhrané buly směřoval míček na Grepla, ten od podél modré čáry nabil Petru Lehnerovi, který svou tvrdou ránu golfovým úderem srovnal stav utkání na 1:1. Hra pokračovala ve vyrovnaném duchu s množstvím šancí na obou stranách. Brankáři se vyznamenávali a oboum trenérům začínalo být jasné, že následující gól bude rozhodující. Bohužel tomu tak i bylo. Propadnutí první útočné pětice Hostivaře zapříčinilo přečíslení a rychlý brejk kladenských hráčů. Na konci rychlé souhry našel prázdnou bránu nejproduktivnější hráč kladenského celku sezony a zařídil tak svému týmu jednobrankové vedení.

Hostivař samozřejmě chtěla s vývojem utkání ve třetí třetině něco udělat, její trenér tak sáhl několikrát do sestavy a pokusil se vytvořit nejúčinnější recept k rychlému vyrovnání. Do několika vyložených šancí se ze strany hostů dostávala nejvíce trojice Chramosta - Ferfeck - Prager, ti ale dnes neměli ani špetku sportovního štěstíčka, neb i přes veškeré snahy nemohli dostat balónek za místy již překonaného Křemeňáka. Hosté také dostali i jednu nabídku přesilové hry, kterou však také nezužitkovali a schylovalo se tak na drama až v samotném závěru. Bule v útočném pásmu jim umožnila odvolat z brány Drahoše a vyzkoušet tak vykřesat poslední naděje hrou šest na pět. Hostivařským borcům se ale ani tentokrát neodrazilo nic v jejich prospěch a ve vyrovnaném utkání tak podlehli o jediný gól. V následujícím víkendu sehrají naši junioři závěrečné utkání v podzimní části, a to na domácí půdě proti berounským Keltům. Matematika tabulky však ještě nabízí šanci na postup do elitní skupiny pro jarní část: když se podaří porazit právě Kelty o čtyři nebo více branek, Hostivař si tak zajistí třetí, a tedy postupové, místo v tabulce divize západ!