28.11.2022 Reportáž

Takhle ne! Junioři po marném výkonu podlehli Keltům z Berouna!

Po neúspěšném tažení na horké půdě Kladna měl náš juniorský tým ještě jiskřičku naděje postoupit do elitní skupiny nadstavbové jarní části. Předpoklad k postupu ale bylo vítězství v posledním utkání podzimu právě proti berounským Keltů, a to ještě Hostivař musela soupeře přehrát rozdílem několika branek. Od zápasu se očekávalo mnohé, výsledek však byl poměrně zklamáním.

14.kolo, sobota 26.11.2022

1:3

0:0, 1:2, 0:1

KEL

Kelti 2008

Branky a nahrávky: 24:39 Ferfecki (Hroch, Ilušák) .
Rozhodčí: Musil, Vokurka . Vyloučení: 8:6 . Využití: 0:1 . V oslabení:0:0/b> . Diváci: 55 . Střely na branku: 26:42 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3 .

Drahoš (Keprt) - Hynk Š., Ilušák, Maali, Matějka, Petrášek, Vodehnal, Zámečník - Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hynk M., Hroch, Lehner, Malysz, Smetana, Vrzák

Kupec (Valenta) - Havel, Janošek, Maršoun, Švec, Váca, Vrabec, Bertoš, Chromek, Havel, Horel, Kadlčík, Krbec, Kurhajec, Šlechta, Taufer, Žežulka

Hostivař v úvodu nezačala vůbec špatně, i když ji v počátku chyběla dvojice útočníků Hroch Lehner, kteří přejížděli z venkovního zápasu A-týmu v Plzni. Oba celky si v první třetině vyzkoušely přesilové hry. Jako první se pakoval na trestnou domácí útočník Ferfecki za napadení, poté i berounský Vrabec. Žádný z mančaftů však tuto úvodní příležitost nevyužil, a to ani v pozdějším průběhu této patnáctiminutovky, kde padlo vyloučení i více. Do první přestávky se tak šlo za bezbrankového stavu.

Na druhou třetinu již měli domácí k dispozici právě přicestované opory v útoku, ty, jako by již byly namlsány z ranní výhry v plzeňské hokejbalové hale, ale nepředváděly mnoho a týmu k první brance utkání nepomohly. Naopak, byli to Keltové, kteří zaznamenali první trefu, a to při přesilové hře, kdy se za ně trefil František Vrabec. Hostivař ale odpovědět dokázala! Odražený míček připadl na hůl Ferfeckimu a ten svou pohotovou střelu bekhendem překonal doposud pečlivého Kupce. Ani vstřelený gól však nepomohl zlepšení obrazu hry ze strany domácích a vyburcování hostivařských borců k výkonu, na který byli fanoušci zvyklí z posledních utkání. Necelou minutu na to totiž inkasovali dokonce podruhé, když se za Kelty trefil vůbec nejproduktivnější hráč juniorské divize západ, Lukáš Horel. Hostivař tak po dvou třetinách prohrávala 1:2 a výraz týmu těžko napovídal nějakou schopnost s osudem utkání ještě něco udělat.

Třetí patnáctiminutovka se nabízela jako poslední možnost vývoj zápasu ještě ovlivnit. Jeden rychlý gól, zvýšit tlak na soupeře, častěji ohrožovat jeho gólmana, to vše by přeci jen mohlo stačit k otočení duelu. Hostivař ale nebyla schopna se usadit dlouhodobě v útočném pásmu a její hra byla krkolomná, nepřesná a výkon rozhodně né odpovídající týmu patřící do top trojky své divize. Ve 34. minutě se navíc podruhé v utkání prosadil Horel a navýšil tak hostům vedení na dva góly. Ospalá Hostivař dál pokračovala v bídném výkonu a do konce utkání doklouzala s prázdnou. Naši junioři tak v důležitém utkání nepřesvědčili a musí se odkázat na jarní část do skupiny o kvalifikaci do play-off, ve které se s největší pravděpodobností utkají s Prachaticemi, pražským Kovem, Rakovníkem a Novým Strašecím.