18.05.2019 Reportáž

Skvěle! Hostivař zvládla třetí semifinále a Prachatice vyzve i v neděli ráno!

Semifinálová série se po týdnu přestěhovala do Prahy a Hostivař věřila, že ji může ještě prodloužit. Proti byl ale pochopitelně soupeř, podpořený i skupinou skvěle a slušně fandících diváků...

SF3, sobota 18.5.2019

4:2

2:2, 0:0, 2:0

PRA

Prachatice

Branky a nahrávky: 7:33 Kucharčík (Kucarov), 12:04 Čejka (Dušák), 36:26 Píša (Kucharčík), 44:40 Palička (Brož, Čejka) .
Rozhodčí: Pečený, Volkán . Vyloučení: 1:1 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 140 . Střely na branku: 31:27 . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2 .

Štoural (Janovec) - Kubeš, Dušák, Macek, Novotný, Konečný, Přeslička, D.Vaniš - Lhota, J.Vaniš, Malina, Kucarov, Palička, Brož, Píša, Kucharčík, Jachek, Kalaš, Čejka, Zyta, Hroch

Pixa - Švácha, Dušek, Paule, Bárta, Sitter, Šilhán, Květoň, Malecha, Mikuláš, Zavřel, Korous, Válek, Štěpánek, Kotlík, Reindl

Ti svůj tým hnali vpřed, stejně jako domácí příznivci. Od úvodního vhazování byla k vidění vyrovnaná partie, ve které v úvodu zahrozil soupeř. Štoural byl ale pozorný a do hry se stále více dostávali i hostivařští. V osmé minutě se nerozpakoval se střelou mladičký Kucharčík a Pixa byl pokořen. Za necelých pět minut se navíc po vysunutí od Dušáka dostal do úniku Čejka a po kostrbatém přechodu skrz hráče nakonec efektivně proměnil. Pražané byli na koni, bylo ale jasné, že silný soupeř zbraně nesloží. A opravdu! Brzy přišlo pro soupeře šťastné snížení a v samotném závěru i vyrovnání. Začínalo se od nuly!

Domácí tým ale musel mít z úvodní části dobrý pocit. Dobře si počínal i ve druhém dějství, ve kterém se, stejně jako v tom prvním, ani jednou nevylučovalo! Sudí nechali utkání volný průběh a hře to jenom svědčilo.

Zvláště v úvodu závěrečné patnáctiminutovky se hra značně kouskovala. Hra se přelévala ze strany na stranu, více ze hry ale měla přeci jen nepatrně více Hostivař. Soupeř působil v prvních minutách zakřiknutě a v sedmé minutě inkasoval! Kucharčík vybídl osamoceného kapitána Lukáše Píšu, který milimetrovou trefou vrátil vedení na stranu domácích! V závěru dostali prachatičtí možnost jediné přesilové hry, hráči Hostivaře ji ale ustáli i díky skvělému přesunu Štourala, který zlikvidoval gólovku hostujícího útočníka! Horalové to zkusili v závěru v šesti, s prázdnou brankou v zádech. Po bloku střely se míčku ujal Palička a usměrnil ho do opuštěné klece! Hostivař získala třetí semifinále pro sebe a série tak pokračuje i v neděli, netradičně v devět hodin ráno!

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - Myslím, že jsme odehráli povedené utkání, kde opět hrál roli náš široký kádr a nasazení. Tentokrát jsme zásadně nechybovali, hráli jsme přesně to, co jsme potřebovali. Pochválil bych i rozhodčí, kteří zbytečně do hry nezasahovali a nechali hru plynout.

Mikropřípravka opět v akci! Na domácím turnaji se představila trojice hostivařských týmů!

23.4.2024

Starší žáci porazili ústeckou Elbu! Do nadstavby tak postupují z druhého místa!

23.4.2024

Dorost z výjezdu do Opavy přivezl tři body!

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!