16.05.2019 Reportáž

Prachatice berou i druhý bod! A tým se bude v sobotu bránit vyřazení!

Závěr prvního semifinálového utkání ukázal, že Hostivař se silným soupeřem může bojovat! Čtyřbrankovou ztrátu dotáhla a prachatičtí se v posledních vteřinách museli o první bod strachovat...

SF2, neděle 12.5.2019

PRA

Prachatice

8:2

0:0, 5:1, 3:1

Branky a nahrávky: 25:45 Konečný (Kucharčík), 41:48 Vaniš .
Rozhodčí: Danylec, Daněk . Vyloučení: 3:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 1:1 . Diváci: 110 . Střely na branku: 29:32 . Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1, 7:2, 8:2 .

Pixa - Švácha, Šaršoch, Laurinc, Bárta, Dušek, Šilhán, Květoň, Malecha, Tácha, Zavřel, Válek, Reindl, Korous, Paule, Sitter, Štěpánek

Štoural (od 26.Janovec) - Kubeš, Dušák, Macek, Novotný, Konečný, Přeslička, Kucarov - Vaniš, Čejka, Malina, Kalaš, Palička, Brož, Píša, Kucharčík, Jachek, Hroch, Zyta

Vedení ale domácí tým uhájil! Hostivař chtěla zahájit druhý zápas v podobném duchu, hru ale oběma týmům znesnadňoval vytrvalý déšť. Hrála se vyrovnaná partie, s šancemi na obou stranách, které ale spolehlivě lapali brankáři. V úvodní části se tak diváctvo gólu nedočkalo.

To co se dařilo Hostivaři v úvodní části, bylo ve druhé části zapomenuto. Hostující hráči chtěli být příliš kreativní a po ztrátě míčku na červené čáře přišel první trest. Malecha z pravého křídla mířil přesně a otevřel skóre. Za dalších sedmdesát vteřin navíc našel stejný hráč krásnou přihrávkou Táchu, který zvýšil na 2:0. Hra Hostivaře se rázem zbortila jako domeček z karet a domácí hráli ve velké pohodě. Během dalších sedmi minut přidali další tři góly a vyhnali Štourala z branky. I Hostivař měla své šance, využila ale pouze jedinou, když Kucharčík vybídl Konečného, který střelou od modré prostřelil vše!

Vedení soupeře bylo stejně jako den předtím čtyřbrankové, obrázek hry byl přesto poněkud jiný. Hostivař dostala možnost čtyřminutové přesilovky, zmar ale ztvrdila chyba Janovce, po které Tácha vsítil svůj druhý gól. Po něm uspěl i Květoň a ačkoliv Jiří Vaniš ve dvaačtyřicáté minutě snížil, bylo jasné, že zápas se tentokrát bude spíše dohrávat. Na konečných 8:2 navýšil v závěru Tácha, jenž dokončil hattrick a domácí tým se tak mohl radovat z druhého bodu v sérii.

Ondřej Novák (HBC Hostivař) - První část byla oboustranně taková nemastná, nám ale stačila k držení bezbrankového stavu. Ve druhé části se ale naše hra úplně rozbourala, začali jsme dělat věci, které soupeř takových kvalit trestá. Po pár minutách bylo prakticky po zápase. Pokud chceme sérii v Praze prodloužit, nesmíme chtít být za každou cenu kreativní a hrát to, co na soupeře platí.