13.09.2021 Reportáž

Neurazilo ani nenadchlo! Dorost ale vstoupil do sezóny vítězně!

Nad Palmovkou se setmělo a hodinu před utkáním plast zdejšího hřiště zkropil déšť! S příchodem hráčů na rozcvičku se ale na oblohu vrátilo sluníčko a diváci mohli očekávat napínavý boj dvou tradičních pražských týmů v kategorii dorostu!

1.kolo, neděle 12.9.2021

KOV

Kovo Praha

1:3

0:0, 1:3, 0:0

Branky a nahrávky: 17:22 Maali (Smetana), 20:46 Hnyk (Munk), 26:42 Lehner (Houška, Zámečník) .
Rozhodčí: Žák, Kasner . Vyloučení: 4:1 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 40 . Střely na branku: 20:45 . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3 .

Ježek - Číž, Dastych, Pešta, Petrášková, Tichý - Brůža, Kantoříková, Linhart, Malák, Pelánek, Veselý

Drahoš (Soukup) - Dvořák, Höfner, Houška, Mikšovský, Munk, Zámečník - Halíř, Hnyk, Jirát, Lehner, Prager, Maali, Smetana, Stoulil, Tytyuk

Soupeřem byl Hostivaři celek TJ Kovo Praha A, v brance s Davidem Ježkem! Právě on se ukázal jako největší překážkou v cestě za přesvědčivou výhrou, když v duelu zastavil celkem dvaačtyřicet hostivařských pokusů.

Domácí tým z Palmovky byl v první třetině prakticky neškodný, díky bezchybnému strážci svatyně ale držel bezbrankovou remízu. Obrázek hry se příliš neměnil ani ve druhém dějství a hráči Hostivaře stále obléhali branku Kova. Skóre otevřel až jednadvacátou střelou hostí Tomáš Maali, který si našel před brankou vyražený a nikým nehlídaný míček a zasunul ho do branky. Za více než tři minuty bylo ještě veseleji, když se z úhlu vysunul až do zakončení Matěj Hnyk a dlouhou kličkou na Ježka vyzrál. Brankář Hostivaře, Marek Drahoš, do té doby spíše sledoval utkání skrze celé hřiště, o to překvapenější pak ale byl, když se před brankou zjevil nikým nehlídaný Pešta, který nadvakrát usměrnil míček do branky. Domácí tým snížil, byla to ale i nadále Hostivař, která hrozila! V přesilovce se pak s ničím nemazal Petr Lehner, v úhlu napřáhl a našel skulinku v Ježkově výstroji, 3:1!

Tempo uvadalo a zvláště hostující diváctvo chvilkami natahovalo tváře do zívání. Hra se ve třetí periodě vyrovnala a i soupeř si zvláště v posledních minutách vytvořil šance ke skórování, žádná se ale neujala a dorost Hostivaře tak v prvním ligovém utkání nové sezóny zvítězila 3:1!