19.05.2023 Reportáž

Mužská rezerva Hostivaře vstoupila do semifinálové série vítězně! V Rakovníku získala první bod!

Hostivařská rezerva vstoupila v pátek do semifinálové série, když se vypravila na půdu vítěze základní části 2. Ligy – Střed, týmu HBC Rakovník! V Úvodním duelu řádil především skvělý Čejka! Díky jeho hattricku se Hostivař mohla soustředit na obranu a i díky skvělému výkonu juniorského brankáře Drahoše a celého týmu Hostivař tak jde v semifinálové sérii do vedení!

SF1, pátek 19.5.2023

RAK

Rakovník

0:3

0:2, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 0:49 Čejka, 6:51 Čejka (Waltr, Mareš), 20:40 Čejka (Zámečník, Mareš) .
Rozhodčí: Fingerhut, Řešátko . Vyloučení: 2:4 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 20 . Střely na branku: 17:33 . Průběh utkání: 0:3 .

Polakovič - Cafourek, Kubr, Černý, O.Tvarůžek - Schierl, M.Tvarůžek, Gerlich, Kučaba, Šíma, Koláček, Pechanec

Drahoš - Přeslička, Krupka, Zámečník, Michálek, Kerouš, Vodehnal - Paško, Brož, Vosátka, Čejka, Waltr, Mareš, Jirsák, Vrzák, Chramosta, J. Němeček

Hostivař vstoupila do zápasu aktivněji než soupeř. Ten se po delší pauze rozehrával déle a toho dokázala Hostivařská rezerva využít. V 49. vteřině utkání prostřelil Jan Čejka brankáře Rakovníku Polakoviče a Hostivař tak šla brzo do vedení. Hostivař i dále v první třetině diktovala tempo hry. V 7. minutě vstřelil Jan Čejka svojí druhou branku v zápase! Po první třetině tak Hostivař vedla o dvě branky!

Ve druhé třetině se soupeř dokázal trochu probrat a vytvářel si první nebezpečnější šance. Díky dobré obraně a spolehlivému brankáři Hostivaře Marka Drahoše Hostivař ve druhé třetině neinkasovala. Naopak v 21. minutě dokázal Jan Čejka zkompletovat Hattrick a B tým tak vedl už 3:0! Hostivař si tento výsledek pohlídala i do závěrečné periody.

V poslední třetině měla Hostivař několik šancí, jak definitivně ukončit naděje Rakovníku na zvrat v utkání, své slibné šance ovšem nedokázala vhodně zakončit. Hostivař se ke konci utkání soustředila především na defenzivu a dokázala si svůj tříbrankový náskok udržet. Marek Drahoš tak zaznamenal nulu a Hostivař získala první bod do semifinálové série!

Další utkání je naplánováno hned na neděli se startem v 17:00 na půdě soupeře!

Marek Drahoš (Brankář HBC Hostivař) - Sérii jsme začali nejlépe, jak jsme mohli. dostali jsme se rychle do vedení a celou dobu jsme udávali tempo hry. Nedělali jsme výrazné chyby a hráli jsme zodpovědně. Dobře jsme bránili a získali tím pevnou půdu pod nohama. Ve třetí třetině na nás domácí zatlačili a nic nám nedali zadarmo. Myslím si, že to byl slušný zápas na začátek série a zasloužené vítězství.