29.09.2022 Reportáž

Junioři v Berouně neuspěli, Keltům těsně podlehli!

Namlsaní z předchozích dvou výher vyráželi na Den české státnosti hostivařští junioři zabojovat na půdu berounských Keltů. Soupeři se však ve svém posledním utkání také dařilo, a tak před hostujícími borci stál nelehký úkol, dobýt tento nedaleký hokejbalový svatostánek.

4.kolo, středa 28.9.2022

KEL

Kelti 2008

3:2

1:1, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 14:47 Zámečník (Hroch), 38:59 Hroch .
Rozhodčí: Mihálová, Synek . Vyloučení: 8:6 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 50 . Střely na branku: 37:28 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2 .

Koudela (Kupec) - Havel, Janošek, Maršoun, Váca, Bertoš, Bureš, Chromek, Havel, Horel, Kosinová, Kubec, Kurhajec, Pangerlová, Šlechta, Taufer, Žežulka

Drahoš (Soukup)- Hnyk Š., Ilušák, Matějka, Munk, Zámečník, Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hnyk M., Hroch, Lehner, Maali, Malysz, Prager, Smetana

Hra začala poměrně vyrovnaně, oba týmy se navzájem teprve zkoušely a z úvodní pětiminutovky mohl i nezaujatý fanoušek těžko soudit, kdo má hokejbalově navrch. První komplikace pro hostující přišly hned v šesté minutě, kdy se na trestnou lavici poroučel Dominik Ilušák a krátce po něm, za smolné vyhození míčku ze hřiště, i vytáhlý obránce Hnyk. Dvojitou přesilu Kelti bleskurychle využili a strhli tak začátek utkání na svou stranu. Hráči v modrožlutém však bílou vlajku nevyvěšovali, naopak si tvořili více šancí a dostávali se do zakončení z nebezpečných pozic. Jejich odměnou za zvýšenou aktivitu byla v závěru první patnáctiminutovky přesilová hra, kterou však po necelé minutě narušil faulující Ilušák a třetina se tak musela dohrávat ve hře čtyři na čtyři. Ta ale hostujícím sedla. Po rychlém vyhození po mantinelu vybojoval v útočném pásmu míček Hroch, který našel výborně si nabíhajícího Daniela Zámečníka. Ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil a zajistil, že se o první přestávce šlo do šaten za vyrovnaného stavu.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta úvodní. Na trestnou lavici směřoval hned na jejím začátku domácí Martin Maršoun, který za ostré dohrání u mantinelu nafasoval trest 2+10. Hostivařští však ani tuto přesilovou hru nebyli schopni využít, navíc o chvíli poté dokonce inkasovali, kdy za Berounské přesně mířil Horel. K závěru třetiny opět nastala hra o čtyřech hráčích na obou stranách, ani jeden z týmu ale již nic v této fázi nevymyslel, do kabin si tak domácí brali jednobrankové vedení.

O poslední přestávce vesměs nebylo, co měnit. Naši junioři si šance vytvářeli, dostávali soupeře pod tlak, chybělo však přesnější zakončení a rychlejší reakce a rozehrávka přes vysoko presující Kelty. Ti však s začátkem třetí patnáctiminutovky na nic nečekali a hned po 16 ti vteřinách se z mezikruží podruhé trefil nikým nehlídaný Horel. To hostivařským do karet rozhodně nehrálo. Naději ale ještě vykřesal kapitán Hroch, který se přes dva domácí hráče odpoutal od mantinelu a bekhendem překonal doposud skvěle chytajícího Koudelu. Hosté tak byli na dostřel jedné branky, do jejich žil se vlila nová krev a začali opět čím dál tím častěji držet soupeře zavřeného ve své třetině. Necelých pět minut do sirény dokonce dostali šanci na vyrovnání v podobě přesilové hry, tu se však využít nepodařilo. Naděje ještě větší ale přišla 24 sekund před koncem, kdy se na trestnou poroučel domácí Taufer, trenér Grepl záhy odvolal z brány Drahoše a Hostivař zkoušela dvojitou přesilu šest na čtyři. V tom krátkém čase se hostujícím podařilo ohrozit brankáře hned několikrát, kdy od modré dvakrát pálil Lehner a do nebezpečné dorážky se dostal Ferfecki. Domácí brankář si ale se všemi pokusy poradil a uhájil soupeři tři body v podobě výhry v základní hrací době. Naši junioři nicméně rozhodně nemají čas truchlit. O víkendu je čeká hned dvojice dalších ligových utkání, kdy v sobotu zavítají na půdu ústecké Elby a v neděli vyrážejí do Nového Strašecí.