29.04.2023 Reportáž

Je konec! Hostivař před skvělou kulisou podlehla i ve třetím čtvrtfinále!

Hostivařský A tým přivítal v sobotní odpoledne na svém hřišti celek Pardubic, se kterým se utkal v rámci 3. zápasu čtvrtfinálové série extraligy hokejbalu. Do Hostivařského areálu si našlo cestu 272 fanoušků, kteří hnali A tým za prodloužením série. To se bohužel nepodařilo a Hostivař prohrála s Pardubicemi 1:2. Znamená to tak konec extraligové sezóny. A týmu přesto sezóna nekončí!

ČF3, sobota 29.4.2023

1:2

0:2, 1:0, 0:0

PCE

Pardubice

Branky a nahrávky: 28:31 J.Vaniš (Kucharčík, Čejka) .
Rozhodčí: Černý, Filipiec . Vyloučení: 4:3 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 272 . Střely na branku: 21:27 . Průběh utkání: 0:2, 1:0 .

Štoural (Majerníček) - Bureš, Ilušák, Kubeš, Kučera, Macek, Novotný, Pírek - Čejka, Grepl, Hroch, Kucharčík, Lehner, Pátek, Potekhin, Urbanec, D.Vaniš, J.Vaniš, Vosátka

Foršt (Třináctý) - Geisler, Hálek, Krejčí, Novotný, Školoudík, Vlasák, Zajíček - Bílý, Březina, Förstl, Janeček, Kubeš, Langr, Licek, Mikula, Moravec, Strouhal

Hostivař neměla dobrý vstup do utkání. Pardubice dokázali náš A tým rychle dostat pod tlak. V 7. minutě otevřel skóre zápasu hráč hostů Geisler. V 9. minutě dostali příležitost přesilové hry 5 na 3 Pardubice. Tu dokázali využít, když v čase 08:52 zvýšil na 0:2 Kubeš. Poté Pardubice lehce ustoupili ze svého tlaku a Hostivař se tak častěji dokázala dostávat do šancí. Branku však vstřelit nedokázala a tak po první třetině vedli Pardubice 0:2.

Ve 2. třetině se hrál vyrovnaný hokejbal, hra se přenášela ze strany na stranu. V závěru třetiny po jednom ze závaru v Pardubickém brankovišti dokázal v 29. minutě překonat Foršta kapitán Hostivaře Jiří Vaniš a snížil tak na 1:2. Hostivař tak do závěrečné periody snížila náskok soupeře na nejmenší možný rozdíl.

Ve 3. třetině šla Hostivař houževnatě po vyrovnání, Pardubice ovšem výborně plnili své obrané povinnosti a i díky výbornému výkonu brankáře Foršta nedávali vetší šanci Hostivaři na vyrovnání. V závěrečných minutách zkusila Hostivař hru v šesti hráčích bez brankáře. Nedokázala však překonat obraný val Pardubic. Hosté ubránili těsný výsledek 1:2 a postupují tak do semifinále. Hostivař tak po druhé v řadě končí v play-off v nejkratším možném čase. Sezóna pro ní však nekončí!

Nyní Hostivařský A tým čeká krátké volno, po kterém začne příprava na finální turnaj Českého Poháru, který se uskuteční v polovině Června. O místě konání a programu našeho týmu na Final four vás budeme informovat!

Jaroslav Pátek (Útočník HBC Hostivař) – Opět nám utekl začátek zápasu. Po zbytečné chybě v obraně jsme rychle prohrávali a hned na to jsme byli zbytečně vyloučeni do tří a bylo to rychle 0:2. Od druhé třetiny jsme Pardubice začali tlačit a hráli jsme opravdu dobře, i když už jsme hráli jen na dvě lajny, tak nám síly nedocházely. Lidi nás tlačili k vyrovnání, bohužel jsme některé gólové šance zahodili. Moc děkujeme fanouškům, kteří byli fantastičtí, moc si toho vážíme, jakým způsobem nás podporují! Věřím, že příští sezónu si tady na Hostivaři společně play-off užijeme mnohem déle!

Jan Krtička (Hlavní trenér HBC Hostivař) - Věděli jsme moc dobře, o co hrajeme, těšili jsme se na plný dům. Chtěli bychom divákům a fanklubu poděkovat za skvělou atmosféru a jejich podporu. Bohužel jsme si zápas nechali odskočit do stavu 0:2. Po první třetině jsme udělali změny v sestavě a bylo to znát. Bohužel jsme nedokázali srovnat výsledek. Jinak si myslím, že jsme Pardubice od druhé třetiny přehrávali. Bylo tam spousta šancí. Chci klukům poděkovat za snahu a za předvedenou hru. Musíme se z celé série a sezóny poučit, abychom se příští rok zlepšili. Pardubicím gratulujeme k postupu, bylo vidět, že mají kvalitní, běhavý, herně disciplinovaný tým. Doufáme, že se podaří vše domluvit ke spokojenosti všech a my se budeme moct porvat o vítězství v Českém poháru.

A týmu o víkendu odstartuje Extraligové Play-off! Ve čtvrtfinále narazí na houževnatou Karvinou!