19.05.2022 Reportáž

I v odvetě byla úspěšnější Hostivař, Kladno ale v závěru dotahovalo!

Ve druhém nedělním utkání se oba týmy utkaly znovu. Slunce nemilosrdně pálilo a bylo otázkou, který z týmů se s náročnými podmínkami lépe vyrovná. Hostivařští, naladěni dobrým výkonem z úvodního měření sil, si chtěli svoji výhru zopakovat.

0.kolo, neděle 15.5.2022

5:3

3:0, 2:0, 0:3

KLA

Kladno

Branky a nahrávky: 7:18 Havlík (Janšta), 7:39 Otras (Janičko), 8:28 Hnyk, 12:48 Havlík (Bajkai), 18:40 Kvasnička (Coufal) .
Rozhodčí: Dubovský . Vyloučení: 2:2 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 39 . Střely na branku: 25:15 . Průběh utkání: 5:0, 5:3 .

Slavík (Menzel) - Hnyk, Janičko, Martinec, Němec, Bajkai, Coufal, Havlík, Janšta, Jeřábek, Kocmánek, Kvasnička, Mellen, Otras, Vysoký

Patera - Jozífek, Podhorský, Vlasák, Bukovicová, Hejkal, Holý, Kučera, Lovětinský, Macháček, Mařík, Mašek, Navrátil, Nývlt, Tomášek

Kladenští naopak nechtěli z Prahy odjíždět s prázdnou a tak se hrálo zajímavé utkání. Hostivařští se brzy dostali do pohodlného vedení. K tomu vedla jejich, místy velmi pohledná, hra a také několik slabších chvilek brankáře Rysů. Hosté se ale nehodlali jen tak vzdát a utkání nakonec ještě zdramatizovali. Několik minut před koncem snížili na rozdíl dvou branek, ale vyrovnat se jim už nepodařilo, i přes závěrečnou power play. Domácí tým tak zvítězil i podruhé, tentokrát při stavu 5 - 3.

Vyjádření trenéra (Borek Coufal): Zápas velmi podobný tomu předchozímu s dvěma rozdíly. Prvním byli slabší výkony obou brankářů a druhým lehká ztráta koncentrace hostivařských s pohodlným vedením v zádech.

Vyjádření trenéra (Aleš Kvasnička): Obraz hry stejný jako v prvním zápase až na poslední třetinu, kdy jsme ztratili za stavu 5:0 koncentraci a nechali si dát zbytečné 3 góly.