I ranní zápas pro Hostivař! Semifinálová série je srovnána!

Po sobotní výhře se semifinálová série s Prachaticemi přesunula do neděle, konkrétně do devíti hodin ranních. Kdo ale očekával tradičně ospalý začátek mužů v bílém, mýlil by se...

5:1

4:1, 1:0, 0:0

PRA

Prachatice

Branky a nahrávky: 0:32 Malina (Čejka), 1:53 Kucharčík (Píša), 9:28 Brož (Dušák, Palička), 14:46 J.Vaniš (Čejka, Malina), 26:40 Čejka (Malina) .
Rozhodčí: Gráca, Pleško . Vyloučení: 3:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 62 . Střely na branku: 34:27 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1 .

Štoural (Janovec) - Kubeš, Dušák, Macek, Novotný, Konečný, Přeslička, D.Vaniš - J.Vaniš, Čejka, Malina, Kucarov, Palička, Brož, Píša, Kucharčík, Jachek, Hroch, Kalaš, Zyta

Pixa - Laurinc, Šilhán, Sitter, Dušek, Paule, Bárta, Švácha, Květoň, Tácha, Zavřel, Mikoláš, Válek, Štěpánek, Korous, Kotlík, Reindl

Hostivařští naopak vletěli do utkání jako uragán a brzy mohl otevřít skóre Čejka, jemuž ale ještě míček v tutové šanci sjel z hole. Posléze ale našel Marcela Malinu a ten už se nemýlil! Po minutě se poprvé dostal do hry i třetí útok a i on skóroval! Kucharčík bleskurychle založil z vlastního pásma útočnou akci přes Píšu, ten mu míček vrátil a bylo to 2:0! Domácí tým ale uspala vynucená pauza pro úpravu plastové plochy a hosté rázem ožili. V dalších minutách odehráli možná svou nejlepší pasáž nedělního klání a po zásluze se i radovali ze snížení, když Květoň trefil míček ze vzduchu a efektivně Štourala překonal. Domácí ale inkasovaná branka nesložila! Naopak! V desáté minutě Dušákovo nahození tečoval Marek Brož a Hostivař opět vedla o dvě branky. Už už se zdálo, že to bude v úvodním dějství vše. Obávaná dvojice Čejka - Vaniš ale z poslední rychlé akce vytěžila po přesné souhře čtvrtý gól a Hostivař tak pro mnohé zcela nečekaně, vedla 4:1!

Ve druhé části se dal očekávat tlak hostí a pomoci k němu mohla i dvojice hostivařských vyloučení. Jako první putoval za katr Čejka, jeho spoluhráči ale oslabení ustáli a samotný trestanec posléze své vyloučení dokonale odčinil, když se svým typickým způsobem dostal od mantinelu až před brankáře Pixu, kde nekompromisně zakončil backhandovou kličkou! Snížit posléze mohli hosté v další přesilovce, ani tentokrát se ale z gólu neradovali a Hostivař tak po dvou periodách vedla 5:1!

Prachatičtí nepřetavili v gól ani další z početních výhod, ve které se zaskvěl i brankář Štoural. V dalších minutách naopak dvakrát navštívili trestnou lavici hostující hráči a čas plynul. Šance si vytvořily oba týmy, ani jeden z brankářů už ale do závěrečné sirény neinkasoval a zápas se tak v klidu dohrával. Díky druhé výhře v domácím prostředí srovnala Hostivař stav semifinálové série, která se tak vrací do Prachatic!

Ondřej Novák (hlavní trenér Hostivaře): Měli jsme výborný vstup do zápasu a v první části vstřelili čtyři góly. Klíčová byla i dvě ubráněná oslabení ve druhé části, ve které jsme přidali i pátý, uklidňující gól. Musím kluky za víkend pochválit. Hráli obětavě, energicky, prostě jako tým!

Vít Čapek (hlavní trenér Prachatic): Odehráli jsme v Praze dvě šílená utkání, v sobotu ani v neděli jsme nehráli vůbec tak, jak jsme si řekli. Ono je to pak i složité obracet, když prohráváte v neděli ve druhé minutě 0:2… Hostivař hrála disciplinovaně, trpělivě, kdežto my jsme vůbec nedokázali navázat na ty naše výkony z domácích zápasů, kde si myslím, že jsme hráli dobře.