20.09.2020 Reportáž

Hostivař v Pardubicích příliš nepředvedla, jediný gól vstřelil Brož!

A tým den po těsné prohře na Lužinách zavítal na hřiště do Pardubic, kde byl dle slov trenéra odhodlán konečně bodovat. Silný domácí tým jej ale už brzy vyvedl z omylu...

2.kolo, sobota 19.9.2020

PCE

Pardubice

5:1

2:0, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 18:13 Brož (Urbanec) .
Rozhodčí: Černý, Olesz . Vyloučení: 5:4 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 163 . Střely na branku: 32:15 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1 .

Stárek (Foršt) - Deml, Filip, Kopřiva, Novotný, Školoudík, Turyna, Vlasák, Zajíček - Bílý, Blažek, Česák, Förstl, Janeček, Kohoutek, Kubeš, Langr, Moravec, Moravec, Staněk, Strouhal

Štoural (Merta) - Dušák, Konečný, Kubeš, Kučera, Novotný, Vaniš - Brož, Čejka, Davídek, Fišer, Hroch, Lhota, Malina, Urbanec, Zyta

První vhazování pro sebe získala Hostivař, v první šanci se ale ocitl pardubický Filip, jehož střela těsně minula Štouralovu branku. Stárka na druhé straně poprvé prověřil Daniel Vaniš, gólově se ale urodilo až na začátku čtvrté minuty, kdy Česák předložil loženku Vlasákovi, který se nemýlil. Pardubic poté bylo plné hřiště a Hostivař nestíhala. Četné požáry hasil až brankář Pražanů. Nestačil ale na dělovku Kopřivy, která po první třetině znamenala vedení domácích 2:0!

Na rozdíl tří branek mohl hned na kraji prostředního dějství navýšit Langr, Štoural ale tentokrát neinkasoval. Naopak v devatenácté minutě zachytil rozehrávku pardubických Otto Urbanec, který míček předložil Marku Brožovi a ten snížil. Inkasovaný gól ale domácí rozhodně nepotopil! Neustále ohrožovali branku hostí a svou aktivitou vybojovali i dvě vyloučení hostivařských. Druhou z přesilovek využil po další skvělé práci Česáka Jan Strouhal, který se posléze pakoval na trestnou lavici spolu s hostivařským Novotným, za vzájemné poškádlení. Pardubický borec ale rozhodně na trestné smutnit nemusel! Sledovat totiž mohl další gólovou akci svých spoluhráčů, na jejímž konci byl Jan Bílý. Po dalším vyloučení, tentokrát Urbance, trefil Filip od modré čáry tyč. V poslední vteřině druhé části pak pardubický Stárek podrazil útočníka Hostivaře, před kterým byla možnost samostatného nájezdu: Nedal!

V první minutě třetí třetiny domácí brankář opět chyboval, Urbanec ale kontaktní gól nepřidal. V následné přesilovce se ve výborné příležitosti ocitl Ondřej Kubeš, kterému ale zakončení do odkryté branky znemožnil Strouhal. Neuspěl pak posléze ani Dušák a na druhé straně Janeček, který nadvakrát nepřekonal Štourala. Úspěšnější už byl ale Jan Bílý, který přesnou ranou zvýšil na 5:1! V závěru dostala Hostivař poslední možnost ke zkorigování, vyloučení Kubeše ale využít nedokázala a z Pardubic tak odjela s prohrou, i pocitem nepříliš dobře odvedené práce.

Martin Davídek (trenér HBC Hostivař) - Do Pardubic jsme jeli s odhodláním získat první body. Soupeř nás vyvedl z omylu. Ještě za stavu 1:2 jsme měli šance na obrat v utkání, ale Pardubice hráli zkušeně a náš mladý tým se z hřiště pomalu vytrácel. I když prohráváme, očekávám od každého hráče bojovnost na hranici svých možností, trochu tvrdosti v osobních soubojích a disciplínu v dodržování taktických pokynů. A to v Pardubicích od poloviny zápasu u některých hráčů chybělo.