24.10.2022 Reportáž

Hostivař jako první připravila Hvězdy o body! Čtyřmi góly úřadoval Čejka!

Hostivařští po nevydařeném utkání a zbytečné prohře v Dobřanech potřebovali další utkání bezpodmínečně vyhrát. Soupeřem byl tým Svítkova Stars, který je sice nováčkem v Extralize, ale dosud neprohrál jediné utkání v normálním hracím čase.

9.kolo, sobota 22.10.2022

8:5

5:2, 1:3, 2:0

SVI

Svítkov Stars

Branky a nahrávky: 00:36 Čejka, 3:37 Čejka (J.Vaniš), 7:03 Lehner (Kucharčík, Kučera), 8:02 J.Vaniš (Čejka), 14:22 Lehner (Kucharčík, Urbanec), 17:58 Čejka (Pátek, J.Vaniš), 40:12 Čejka (Hroch), 40:42 Urbanec (Lehner) .
Rozhodčí: Vokurka, Zbořil . Vyloučení: 5:7 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 49 . Střely na branku: 29:27

Štoural (od 26.Majerníček) - Ilušák, Kubeš, Kučera, Macek, D.Vaniš, Vodehnal - Čejka, Hroch, Kucharčík, Lehner, Malina, Pátek, Urbanec, J.Vaniš, Vosátka

Šupík (od 9.Novotný) - Černický, Horváth, Korbel, Korec, Martínek, Teplý, Bláha, Fluxa, Hrubý, Hudec, Kábrt, Král, Kubal, Kupf, Malý, Waber

Tomu ale neodpovídal začátek zápasu. První útok Hostivaře, Čejkysův švih a 1:0. Za chvíli se situace opakovala, další Čejkysova střela švihem a Hostivař vedla 2:0. Na začátku osmé minuty se potvrzuje, že výchova mládeže v Hostivaři přináší nové talenty. Bleskový výpad Sama Kucharčíka po levém křídle zakončený přesnou přihrávkou na teprve šestnáctiletého Petra Lehnera, který z první přesně trefil odkrytý kout Šupíkovy branky – 3:0. Aby toho nebylo málo, o minutu později, Čejka uvolnil Jirku Vaniše a ten se trefil neomylně! Začátek z říše snů a Svítkov střídal brankáře. Jak již ale začíná být špatnou tradicí, hostivařští místo uklidnění vyrobili dvě chyby v obranném pásmu a soupeř byl na dostřel – ztrácel pouze dva góly. Na to rychle reagoval opět mladičký Petr Lehner, po další přihrávce Sama Kucharčíka... a Hostivař vedla po prvním dějství 5:2.

Začátek druhé třetiny přinesl snížení z hole Hrubého, ale Honza Čejka bleskově dokončil svůj hattrick střelou mezi betony Novotného a vedení bylo opět tříbrankové! Do konce druhé patnáctiminutovky však svítkovští zvýšili svoje úsilí, propracovanými kombinacemi mnohdy uzavřeli Hostivař v jejím vlastním pásmu a Kubal a Waber upravili na 6:5! Utkáním tím bylo opět otevřené!

Po páté brance Svítkova přišel do branky Hostivaře Adam Majerníček, který právě ze Svítkova přišel před touto sezónou. Znalost hráčů Svítkova se zjevně vyplatila, protože Adam zamkl svoji branku a nepovolil soupeři ani jeden gól. Navíc ukázal i své fotbalové dovednosti... Skóre se ve třetí třetině každopádně dlouho neměnilo, tlak Svítkova rostl a mladá hostivařská obrana, s věkovým průměrem 19 let, měla plné ruce práce. Necelých pět minut před koncem zápasu ale vybojoval balónek Marek Hroch, přesně ho naservíroval Čejkovi a ten svým čtvrtým zásahem v utkání zvýšil na 7:5! Pokud jsou naše statistiky v pořádku, byl to právě 100. bod Jana Čejky v extralize mužů v 61 zápasech (59 gólů, 41 asistencí, 27 utkání za Kert Park Praha, 34 utkání za Hostivař). Za dalších půl minuty se pak skvěle uvolnil Petr Lehner a jeho střelu dorazil Otto Urbanec do odkryté klece – 8:5. Petr tak dovršil skvělý zápas, s osobní bilancí 2+1!

V závěru utkání, které vcelku s přehledem řídili pánové Vokurka a Zbořil, hrál Svítkov hru bez brankáře, hostivařští se předháněli v netrefení prázdné branky a jinak slušné utkání okořenila menší potyčka za brankou Hostivaře.

Hostivař tedy zvítězila 8:5, připsala si velmi důležité vítězství a posunula se o dvě místa v tabulce extraligy. Svítkov naopak přes velmi dobrý výkon utržil první porážku v základní hrací době.

A týmu o víkendu odstartuje Extraligové Play-off! Ve čtvrtfinále narazí na houževnatou Karvinou!