19.02.2023 Reportáž

Dorost vstoupil do eXcellent League vítězně! Výhru řídil čtyřgólový Mikšovský!

Dorostenci přivítali na domácí půdě Svítkov a zatímco pro soupeře to bylo poslední vystoupení v zimní soutěži, Hostivař naopak vyběhla v zápasovém poprvé.

eXcLG, sobota 18.2.2023

7:2

2:2, 0:0, 5:0

SVI

Svítkov Stars

Branky a nahrávky: 9:15 Mikšovský (Hradil), 13:23 Votava (Svoboda), 30:59 Nestrojil, 35:08 Číž (Michek), 40:23 Mikšovský (Trajer), 41:18 Mikšovský (Trajer), 44:22 Mikšovský (Hradil) .
Rozhodčí: Holeček, Synek . Vyloučení: 4:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 41 . Střely na branku: 22:24 .

Soukup (Slavík) - Švec, Městka, Dvořák, Höfner, Číž, Votava - Bár, Nestrojil, Houška, Mikšovský, Trajer, Hradil, Krutský, Svoboda, Michek, Absolon

Smolík (Černý) - Flamík, Uhlíř, Milichovský, Pavlíček, Pospíšil, Kaninský, Synek, Koudela, Besperát, Bárta, Koudela

Úvod utkání odpovídal startu jarní sezóny, oba týmy se ale postupně dostávaly do tempa a ani na góly mlsné oko divákovo nečekalo dlouho! Žel, jako první hostivařský Soukup a domácí museli dotahovat. V desáté minutě vyrovnal Mikšovský a i přesto, že se hosté záhy dostali znovu do vedení zásluhou Milichovského, šlo se po první části do kabin za nerozhodného stavu. V jejím závěru totiž na modré škubl zápěstím obránce Votava a bylo to 2:2!

Druhé dějství nabídlo opět několik šancí a byla to především Hostivař, která hrozila kolem Smolíkovi branky. Gólu se ale tentokrát ani jedna strana nedočkala a skóre se tak měnilo až ve třetím dějství!

A to hned v první minutě, kdy se po individuální akci v útočném pásmu prosadil Pavel Nestrojil, jehož střela zapadla přímo do růžku svítkovské klece. Soupeř viditelně odcházel fyzicky a Hostivař byla stále nebezpečnější. Na 4:2 zvýšil po tlaku třetí formace a opětovně dobrém clonění Patrik Číž a v poslední pětiminutovce si střelnici otevřel Michal Mikšovský, který v rozmezí 240 vteřin přidal další tři góly.

Hostivař tak díky produktivní třetí části zvítězila ve svém úvodním utkání eXcellent League nad Svítkovem Stars 7:2 a ve středu ve svém zápasovém plánu pokračuje, když zajede k podvečernímu utkání na půdu Plzně.

Michal Mikšovský (HBC Hostivař) - Ze začátku bylo znát, že to je první zápas po zimní pauze. Málo pohybu, spousta nepřesností. Nakonec jsme se ale dostali do tempa a ve třetí třetině jsme utkání zlomili na svou stranu.