12.10.2022 Reportáž

Časy se mění! Hostivař přehrála loňského finalistu z Kladna!

A tým v dalším kole nejvyšší soutěže přivítal loňského finalistu z Kladna, který byl přemožitelem našeho celku ve čtvrtfinále play-off!

7.kolo, sobota 8.10.2022

5:1

0:0, 1:1, 4:0

KLA

Kladno

Branky a nahrávky: 21:30 J.Vaniš (Čejka, Urbanec), 31:02 Kucharčík, 34:05 Čejka (Dušák), 42:35 Kucharčík (Macek, D.Vaniš), 44:12 Pátek (Malina) .
Rozhodčí: Gráca, Havelka . Vyloučení: 2:3 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 84 . Střely na branku: 25:28 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1 .

Štoural (Majerníček) - Čápek, Dušák, Kubeš, Kučera, Macek, Novotný, Štěpáník - Čejka, Hroch, Kucharčík, Lehner, Malina, Pátek, Urbanec, D.Vaniš, J.Vaniš, Vosátka

Jirotka (od 34.Křemenák) - Dědič, Drechsler, Kastner, Kyclt, Pliml, Soukup, Teinitzer - Adam, Barnošák, Důras, Kamenář, Kohout, Pražák, Procházka, Rychlý, Singer, Špaček, Zdrůbecký

Kladenský klub před sezónou viditelně změnil koncepci a v úvodu nového ročníku zatím se svými výkony zřejmě spokojen není. Hostivař využila domácího prostředí a ačkoliv v první třetině byl nebezpečnější právě tým Rysů, dokráčela díky efektivní třetí třetině k historickému vítězství nad dlouho dominantním, tradičním účastníkem Extraligy.

Skóre otevřel ve druhém dějství domácí Jiří Vaniš, na jeho gól ale našel rychlou odpověď Dědič. Rozhodla tak až zmíněná třetí perioda, kdy nejdříve vrátil vedení na stranu domácích Kucharčík. Odstoupit pak musel z branky hostí kvůli zranění Jirotka, jeho náhradníka, mladého Křemenáka, pak přivítal na hřišti Čejka a bylo to 3:1! V závěru využil přesilovou hru rychlým švihem Kucharčík a definitivní podobu dal utkání Jaroslav Pátek, který pouhých 48 vteřin před závěrečnou sirénou rozvlnil síť popáté. Hostivař porazila Kladno 5:1!

Martin Davídek (trenér HBC Hostivař) - Před zápasem jsme se sešli ve VIP na meetingu a rozebrali si hru Kladna s jejich přesilovkami. Řekli si, s čím do utkání půjdeme. Začátek utkání byl z našeho pohledu ospalý, Kladno nás přestřílelo, vyhrávalo osobní souboje a jen díky skvělému výkonu našeho gólmana zůstal stav 0:0. Ve druhé třetině jsme zlepšili pohyb po hřišti, přidali více střelb. Utkání v náš prospěch nastartoval náš nejmenší hráč, Vašek Kučera, který při důsledné obraně poslal k zemi dotírajícího Barnošáka. Tím se tým nahecoval, byli jsme důraznější, rychlejší a hru jsme zjednodušili. Vycházela nám i koncovka a skvělý zapas jsme dotáhli do vítězného konce. Je to malý krok pro hokejbal, ale velký pro náš tým, který poprvé v plné sestavě, porazil do té doby pro nás neporazitelné Kladno. Teď to jen potvrdit v dalších zápasech.