24.04.2023 Reportáž

Bitva až do konce, druhý bod v sérii ale získávají Pardubice!

Hostivařský A tým odehrál v neděli druhý zápas čtvrtfinálové série s Pardubicemi. Od začátku to bylo úplně jiné utkání, než to předchozí. Hostivař předvedla v Pardubicích výborný výkon, kde svého soupeře dokázala v několika pasážích přehrávat. Bohužel nedokázala udržet své vedení v zápase a svému soupeři těsně padla. Pokračování této série je v plánu hned za týden v Hostivařském areálu!

ČF2, neděle 23.4.2023

PCE

Pardubice

6:5

2:3, 2:2, 2:0

Branky a nahrávky: 6:49 Potekhin (Čejka), 10:22 Urbanec (Pátek), 14:55 Čejka, 22:17 Čejka (J.Vaniš, Kucharčík), 26:56 Čejka (J.Vaniš, Lehner) .
Rozhodčí: Cícha, Danylec . Vyloučení: 3:3 . Využití: 1:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 94 . Střely na branku: 30:24 .

Foršt (Třináctý) - Geisler, Hálek, Krejčí, Martan, Novotný, Školoudík, Zajíček, Bílý, Česák, Förstl, Hlaváček, Janeček, Kubeš, Langr, Licek, Mikula, Moravec, Strouhal, Vlasák

Štoural (Majerníček) - Ilušák, Kubeš, Kučera, Macek, Novotný, Pírek - Čejka, Grepl, Hroch, Kucharčík, Lehner, Pátek, Potekhin, Urbanec, J.Vaniš, Vosátka

Druhé čtvrtfinálové utkání na Polabinách na rozdíl od toho první probíhalo velmi vyrovnaně. Gólový účet zápasu otevřeli ovšem jako první domácí Pardubice. V 7. minutě bekhendovým nahozením překvapil domácí hráč Novotný Hostivařského Štourala, který si po zmatku v brankovišti srazil míček do vlastní branky. Hostivař na tuto branku dokázala rychle odpovědět, když v čase 06:49 vyrovnal střelou z první Michal Potekhin! Pardubice se ovšem brzy vrátili do vedení. Když v 9. minutě překonal Štourala ranou od modré Hálek. Hostivař ovšem svému soupeři nedovolila odskočit jako ve včerejším utkání. V 11. minutě našel Pátek dlouhou přihrávkou Ottu Urbance, který prudkou střelou vyrovnal na 2:2! V závěrečných vteřinách první třetiny trápil Jan Čejka obranu Pardubic. Pět vteřin před koncem úvodní periody si Čejka dokázal najít prostor a bekhendovou střelou prostřelil gólmana domácích! Po první třetině Hostivař vedla nad Pardubicemi 2:3!

Ve 2. třetině byla k vidění velmi vyrovnaná partie. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Po jednom z větších útoků dokázali Pardubice vyrovnat na 3:3, když se po rychlé kombinaci v 21. minutě prosadil Licek. V 23. minutě hrála Hostivař přesilovou hru. Jiří Vaniš dokázal najít křižnou přihrávkou Jana Čejku, který tvrdou ranou z první vrátil Hostivaři vedení! V 27. minutě po krásné kombinaci Petra Lehnera, Jiřího Vaniše a Čejky dokázal třetí jmenovaný vstřelit pátou branku Hostivaře a zkompletovat tak svůj Hattrick! Hostivař v tu chvíli včetně svého fanklubu na hřišti v Pardubicích byla v euforii! Tu dokázal zkrotit hráč Pardubic Krejčí, který v 28. minutě tvrdou ranou téměř z poloviny hřiště překonal Štourala. Hostivař tedy dvoubrankové vedení rychle ztratila, to jednobrankové si přenesla i do závěrečné periody.

V 34. minutě dokázali Pardubice vedení Hostivaře smazat, když se od modré čáry trefil po druhé v zápase Krejčí. Hostivaři v třetí třetině docházeli síly a toho Pardubice dokázali využít. V dlouhém tlaku v 43. minutě prostřelil Štourala ranou od modré Bílý. Hostivař v závěrečných minutách domácí velmi tlačila, vyrovnávající branku však nevsítila. Pardubice tak v druhém čtvrtfinálovém utkání porazily Hostivař 6:5 a získávají v nejkratší možné době mečbol. Šanci na zvrat série bude mít Hostivař hned za týden, kdy v sobotu od 16:00 odstartuje třetí zápas této série.

Michal Potekhin (Útočník HBC Hostivař) – dnešní zápas jsme odehráli slušně, byl to již typický zápas play-off kdy probíhal každý souboj takzvaně “na krev“. Velmi nás mrzí, že jsme ztratili naše slibné vedení 5:3. Bohužel nás zase zbytečné fauly stály zápas. I když musím říct, že nechápu některé odpískané tresty, ale na to se historie neptá. Play-off totiž rozhodují převážně přesilovky a tudíž disciplína musí být výborná. V sobotu slibujeme boj o každý centimetr hřiště, jelikož již není kam uhnout. Pardubice mají zkušené a defenzivní mužstvo, avšak pokud budeme hrát jako v neděli a vyvarujeme se faulům, tak věřím, že se ještě příští středu do Polabin vrátíme!

Jan Krtička (Hlavní trenér HBC Hostivař) – Dnes to byl konečně zápas play-off. Před kluky smekám. Nechci tady popisovat, co nás trápí a netrápí, ale odehrát půl zápasu na dvě lajny a být důstojným soupeřem Pardubicím, tak za to patří klukům pochvala. Bohužel jsme neudrželi stav 3:5 do konce druhé třetiny. Potom nám tam z únavy plynuly chyby a bohužel soupeř zápas s notnou dávkou štěstí otočil. Rozhodčí v neděli pískali naprosto výborně. My se připravíme na sobotu a jdeme si doma pro vítězství.