31.10.2022 Reportáž

B tým v pohárovém utkání padl proti Ježkům až v nájezdech!

V neděli podvečer zavítal do Hostivařské hokejbalové arény v rámci 2. kola Českého poháru aktuální lídr 1. Ligy divize východ - Ježci Heřmanův Městec! Rezerva Hostivaře sehrála vyrovnaný zápas, který museli rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž byl úspěšnější soupeř z východu Čech.

ČP2, neděle 30.10.2022

3:4ss

0:1, 2:2, 1:0 - 0:0

JEZ

Ježci Heřmanův Městec

Branky a nahrávky: 15:54 Lehner (Krupka, Waltr), 28:05 Čejka (Minarčík, Lehner), 30:29 Krupka (Brož, Lehner) .
Rozhodčí: Synková, Danylec . Vyloučení: 3:2 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 33 . Střely na branku: 28:22 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4 .

Majerníček - Blažek, Kerouš, Krupka, Němeček, Da.Zámečník, Do.Zámečník - Brož, Čejka, Chramosta, Ferfecki, Lehner, Malysz, Mareš, Minarčík, Vrzák, Waltr

P.Novelinka - Böhm, Čapka, Menc, Musílek, Trojek - Běloušek, Hejl, Kozel, Macenauer, L.Novelinka, J.Pilař, T.Pilař, Sedlák, Šmíd

Od úvodu zápasu se hrálo ve vysokém tempu. Hosté v 8. minutě po zásluze Šmída šli do vedení a po první třetině mohli jít do kabin spokojenější.

Vyrovnání přišlo hned na začátku 2. třetiny, kdy překonal brankáře hostů mladý Petr Lehner. v 19. minutě hosté využili početní výhodu a šli zpět do vedení, které v 25. minutě dokázali navýšit o dvě branky. Ještě před koncem 2. třetiny zkorigoval skóre pro Hostivař Jan Čejka a po druhé třetině se šlo do kabin za stavu 2:3.

Hostivař opět dokázala vyrovnat na začátku 3. třetiny, kdy využil přesilovou hru Lukáš Krupka! Utkání došlo až do samostatných nájezdů, kde rozhodující trefu zaznamenal Dominik Macenauer. Rezerva Hostivaře tím pádem končí těsně před branami 3. kola Českého poháru.

David Waltr (Útočník HBC Hostivař) - Do zápasu jsme šli s tím, že můžeme pouze překvapit, protože kvalitnějšího soupeře nám los mohl vybrat jen těžko. Průběh však ukázal, že postup není jen utopie, a celý tým dřel, jak jsem dlouho neviděl. Bezpochyby se jednalo z naší strany o nejlepší utkání sezóny, a velmi mě mrzí, že jsme ho nedotáhli do konce. Přesto není proč naříkat, protože jsme sami viděli, čeho jsme schopní, a doufám, že se nám ta chuť hrát přenese i do ligy.